لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۵

نحوه انعكاس مراسم اعطای صلح نوبل در تلويزيون جمهوری اسلامی - 2003-12-11


نحوه انعکاس خبر مراسم اعطای جايزه نوبل به شيرين عبادي، حقوقدان ايرانی ، در تلويزيون جمهوری اسلامی بازتاب منفی فراوانی را پديد آورده است.

به گزارش سايت زنان ايران، در بخش خبری ساعت 14 ديروز، 10 سامبر ، (( بابان)) گوينده خبر پس از اينکه اعلام کرد که قرار است طی مراسمی از برندگان جايزه نوبل علمی در رشته های مختلف تقدير به عمل بيايد، در حالی که پوزخندی بر لب داشت گفت: (( در ضمن امروز جايزه صلح نوبل هم که برنده آن خانم شيرين عبادی است، اعطا می شود.))

وی در ادامه افزود : (( قابل ذکر است که قبلا ياسر عرفت، شيمون پرز، جيمی کارتر و مناخيم بگين نيز برنده اين جايزه شده اند. ))

در بخش خبری ساعت 21 ديشب اين تلويزيون نيز خبر اعطای جايزه صلح نوبل به خانم شيرين عبادی به همين شكل تكرار شد. جالب آنكه اين تلويزيون بجای پخش تصاوير خانم عبادی در لحظه دريافت جايزه ، تصاويری از نمای ساختمان محل اعطای جوايز كه توسط تلويزيون (( يورو نيوز )) برداشته شده بود را به نمايش گذاشت.

در همين حال روزنامه محافظه كار جمهوری اسلامی در شماره امروز خود با انتقاد از حضور خبرنگار خبرگزاری رسمی ايران ( ايرنا ) در مراسم اعطای جايزه صلح نوبل، اين حركت را همگامی با رسانه های استكباری توصيف كرد.

XS
SM
MD
LG