لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۲

فيفا درخواست باشگاه فوتبال المپيک مارسی را رد کرد - 2003-12-10


فدراسيون جهانی فوتبال(فيفا)، در خواست باشگاه فرانسوی المپيک مارسی که خواهان امضای قرارداد با فابيان بارتز دروازه بان تيم منچستر يونايتد شده بود را رد کرد. المپيک مارسی قصد داشت که قبل از رسيدن زمان قانونی نقل و انتقلات بازيکنان، با فابيان بارتز بعنوان دروازه بان قرضی برای جانشينی دروازه بان مجروح خود سدريک کاراسو، قراردادی امضاء کند.

بارتز، دروازه بان ۳۲ ساله تيم قهرمان منچستر يونايتد از محبوبيت روزهای اول پيوستن به اين تيم برخوردار نيست و در حال حاضر پس از تيم هاوارد آمريکايی و رُوی کارول ايرلندی، دروازه بان سوم اين تيم می باشد. بارتز اميدوار بود بتواند با اين انتقال تحولی در موقعيت حرفه ای خويش ايجاد کند.

در اين ميان، سرمربی تيم ملی فوتبال فرانسه ژاک سانتينی، اشاره کرده است که اگر بارتز نتواند مقام خود را بعنوان دروازه بان اول يک تيم مطرح تثبيت کند، امکان از دست دادن جای خويش بعنوان دروازه بان اول تيم ملی را دارد.

فيفا اعلام کرد تيم مارسی تا بيست روز فرصت دارد تا از اين تصميم از دادگاه داوری ورزش در لوزان سوئيس فرجام بخواهد. اما رئيس باشگاه فرانسوی کرستوفر بوشه گفت که وی فرجام نخواهد خواست، و زمانش رسيده است که جلوی ضرر را بگيريم.

لازم به يادآوريست که منچستر يونايتد در می ۲۰۰۰ فابيان بارتز را از تيم موناکو با قرارداد ۱۳ ميليون دلاری که يک رکورد جهانی است، بدست آورد. هنوز دو سال و نيم از زمان قرارداد وی با يونايتد باقی مانده است ولی آينده وی در اين تيم بی فروغ می ماند.

XS
SM
MD
LG