لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۳

مسابقه بين تيمهای بشيکتاش ترکيه و چلسی انگليس در آلمان برگزار می شود - 2003-12-04


دادگاه داوری ورزش تقاضای باشگاه فوتبال بشيکتاش ترکيه را که از رأی فدراسيون فوتبال اروپا(يوفا)، در تغيير دادن محل اجرای مسابقه بين اين باشگاه و تيم چلسی انگليس از استانبول به آلمان فرجام خواسته بود، را رد کرد.

دليلی که منجر به تصميم يوفا برای تغيير محل مسابقه به کشوری بيطرف شد، مسائل امنيتی در ترکيه بود که طی هفته های اخير در چندين حمله انتحاری بيش از ۶۰ نفر جان خود را از دست دادند. باشگاه ترکيه ای از دادگاه خواست که جلوی اين رأی را بگيرد تا مسابقه در خاک ترکيه برگزار شود، اما دادگاه داوری نظر داد که تصميم يوفا بجا و درست بوده است. تاريخ برقراری اين مسابقه ۹ دسامبر در آلمان می باشد.

پيش از اين يوفا محل اجرای مسابقه بين گالاتاسرای ترکيه و يونتوس ايتاليا از جام قهرمانی اروپا را از استانبول به دورتموند آلمان تغيير داده بود، که آن مسابقه روز سه شنبه گذشته با پيروزی تيم گالاتاسرای با نتيجه ۲ بر صفر بپايان رسيد. هر چند آن مسابقه بدون حادثه تمام نشد و باشگاه گالاتاسرای بخاطر خسارات وارد شده به استاديوم دورتموند توسط هوادارانش، شايد مجبور بپرداخت يکصد هزار دلار غرامت باشد.

روز سه شنبه هواداران تيم گالاتاسرای صدها صندلی استاديوم را نابود کرده و همچنين دو تن از آنها فشفشه هايی را بطرف محل هواداران ايتاليايی تيم يونتوس پرتاب کرده اند. مقامات باشگاه دورتموند شکايت رسمی به مقامات کرده و خواستار دريافت غرامت برای خسارات وارده می باشند.

XS
SM
MD
LG