لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۹

تلاش سازمان ملل در تهيه داروی ايدز برای  3 ميليون نفر  - 2003-12-01


سازمان ملل متحد کوشش می کند برای 3 ميليون نفر مبتلا به بيماری ايدز داروهای اصلی درمان بيماری را تا سال 2005 در اختيار آنان قرار دهد. سازمان ملل متحد وعده داده است داروهای معالجه ايدز را بصورتی ارزانتر و سهل تر در اختيار بيماران قرار دهد.

سازمان جهانی بهداشت و برنامه مبارزه با ايدز سازمان ملل متحد روز دوشنبه مشترکا برنامه خود را برای مقابله با اين بيماری در روز ايدز اعلام کردند. سازمان جهانی بهداشت داروهايی را که از لحاظ ترکيب مشابه داروهای گرانتر است تائيد کرده است و به اين ترتيب بيماران با صرف هزينه کمتر و درمانهای ساده تر به مداوای خود خواهند پرداخت. داروی ارزان جديد، ترکيبی است از سه داروی ضد ويروس ايدز که بصورت کپسول دوبار در روز مورد استفاده قرار می گيرد.

سازمان ملل متحد تخمين می زند که حدود 40 ميليون نفر مبتلا به ويروس و يا بيماری ايدز هستند. از اين ميان حدود 2 تا 3 ميليون در کشورهای حاشيه جنوبی صحرای آفريقا زندگی می کنند. روز دوشنبه پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا نيز ضمن صدور بيانيه ای اعلام کرد که مبارزه با بيماری ايدز يک ضرورت اخلاقی و چالش بزرگی است که در برابر جامعه انسانی قرار دارد. رئيس جمهوری آمريکا گفت دولت آمريکا سالانه بيش از 15 ميليارد دلار در داخل کشور صرف مبارزه با بيماری ايدز خواهد کرد.M

XS
SM
MD
LG