لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

جهان در پيکار عليه بيماری ايدز شکست خورده است - 2003-12-01


تامی تامپسن، وزير بهداری ايالات متحده آمريکا می گويد بنظر ميرسد جهان در پيکار عليه بيماری ايدز شکست خورده است و بايد بيش از اين بکوشد تا بتواند از گسترش اين بيماری مرگبار جلوگيری کند.

آقای تامپسون اين اظهارات را هنگامی که در شهر " ليوينگستون" در زامبيا در مراسم مربوط به سالروز جهانی ايدز شرکت کرده بود، بيان داشت. وی از جامعه جهانی خواست تا کوششهای خود را در پيکار عليه بيماری مرگبار ايدز، دو برابر کند. خبرگزاری رويترز از قول وزير بهداری و خدمات عمومی آمريکا می گويد، مرگ حدود سه ميليون انسان در هر سال از بيماری ايدز بيش از تلفات هر جنگ ديگری است.

آقای تامپسون همچنين از آفريقا بعنوان قاره ای که گرفتار بيماری ايدز شده است، نام برد و گفت آفريقا را بايد مرکز اين بيماری مسری که بيش از بيست و شش ميليون نفر در حال حاضر در آن به ويروس HIV، که باعث بيماری ايدز می شود؛ بحساب آورد. آقای تامپسون گفت ايالات متحده آمريکا کمک خواهد کرد تا انتقال ويروس HIV از مادر به کودک در آفريقا حداقل پانزده در صد کاهش يابد.

پرزيدنت بوش قول داده است با يک بودجه پانزده ميليارد دلاری که ويژه آفريقا خواهد بود و در يک برنامه پنج ساله، عليه ايدز مبارزه کند.

R

XS
SM
MD
LG