لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۸

يک تيم از ماموران اطلاعاتی اسپانيا در جنوب بغداد مورد حمله قرار گرفتند  - 2003-11-29


يک تيم هشت نفری از ماموران اطلاعاتی اسپانيا در جنوب بغداد مورد حمله قرار گرفته است . گزارش های اوليه حاکی است که دست کم ۷تن کشته شدند.

ماموران هنگامی که اتومبيل حامل آنها در حدود ٣٠ کيلومتری جنوب بغداد مورد حمله قرار گرفت، از يک ماموريت باز می گشتند. گزارش می رسد که دو اتومبيل دستخوش حريق شده است و هليکوپترهای نجات در صحنه حضور دارند. اين حمله پس از آن صورت می گيرد که گفته شد با کشته شدن دست کم ٧۵ سرباز آمريکائی در ماه جاری، نوامبر به مرگبار ترين ماه برای نيروهای آمريکا از زمان حمله به عراق در ماه مارس تبديل شده است.

با اين حال، روز شنبه سرلشکر ريکاردو سانچز، فرمانده ارشد نظامی آمريکا در عراق، گفت در دو هفته گذشته شمار حملات روزانه عليه سربازان آمريکائی تقريبا يک سوم کاهش پيدا کرده است. او همچنين می گويد ارتش نيروی متحرک تری که بتواند بهتر با دشمن بجنگد به وجود می آورد.

در اين ميان، روزنامه نيويورک تايمز گزارش می دهد که افراد وفادار به صدام حسين با استفاده از تاکتيک های شناسائی و اطلاعاتی ساده، حملات عليه ارتش آمريکا را هماهنگ می سازند. گزارش می افزايد مقامات پنتاگون و ارتش نگران کارآئی متدهای ساده هستند. مقامات نظامی می گويند اين موضوع به توجيه دليل پنهان نگاهداشتن سفر پرزيدنت بوش به بغداد در روز پنجشنبه کمک می کند.

R

XS
SM
MD
LG