لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

آيا علی دايی ركورد پوشكاش را شكسته است؟  - 2003-11-29


علی دايی، كاپيتان تيم ملی فوتبال ايران، با به ثمر رساندن هشتاد و ششمين گل ملی خود برابر لبنان، پيروزی خفيف ايران در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسيا را رقم زد. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، كنفدراسيون فوتبال آسيا در گزارشی پيرامون اين بازی آورد: «ضربه سر دقيقه ۲۲ علی دايی باعث راه يابی ايران به صدر تيم‌های گروه D شد كه با تفاضل گل بهتر در مقايسه با اردن، در اين جايگاه قرار گرفت. تيم ملی فوتبال ايران كه مهدی مهدوی كيا و علی كريمی دو بازيكن شاخص خود را در اختيار نداشت، عملا دل به حركات دايی بسته بود كه وی موقعيت جدی نيمه اول را تبديل به گل كرد.»

در ادامه اين گزارش آمده است: «لبنان نيز تلاش می ‌كرد تا در دقايق پايان نيمه اول نتيجه را به تساوی بكشاند كه موفق نشد. در نيمه دوم نيز حملات متعددی از هر دو تيم انجام شد كه حتی در دقيقه ۶۵ علی دايی مي‌توانست گل دوم خود را به ثمر برساند كه ضربه سر وی پيش از ورود به دروازه به زمين برخورد كرد و از بالای دروازه راهی اوت شد.
در دقيقه ۸۶، علی دايی برای سومين بار نتوانست از موقعيت ايجاد شده توسط علی سامره بهره‌مند شود و همچنان به استثنای گل نيمه اول، دروازه «زياد صمد» بسته ماند.

لازم به ذكر است عليرغم اينكه فيفا آمار گلهای علی دايی را ۸۲ گل اعلام كرده است كنفدراسيون فوتبال آسيا معتقد است علی دايی با به ثمر ساندن ۸۶ گل ركورد پوشكاش را شكسته است.

XS
SM
MD
LG