لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۲

بزرگترين تصادف تاريخ ايران ده ها مجروح به جای گذاشت - 2003-11-29


آرش ايرانی

برخورد بين حدود 200 دستگاه خودرو در مسير بزرگراه قم – تهران موجب کندى تردد وسايط نقليه در اين بزرگراه و زخمی شدن ده ها تن از سرنشينان خودروها شد.

اين حوادث که عصر روز جمعه ( 7 آذر – 28 نوامبر ) در مسير جنوبی و بخشهاى مختلف حد فاصل سلفچگان تا کيلومتر 80 بزرگراه قم ـ تهران روى داد ، تا ساعت 24 جمعه شب باعث ترافيک سنگين و مسدود شدن بخشی از اين مسير ارتباطی شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ايرنا ) ، به علت ترافيک سنگين و مسدود بودن بخشی از مسير بزرگراه ، کار امداد رسانی به مجروحين اين سوانح از سوى گروههاى امداد رسان با تاخير همراه بوده است به طورى که برخی از مصدومين تا آخرين ساعات بازگشايی اين مسير، منتظر امداد بودند.

اين حوادث که طی چندين سانحه جداگانه در طول مسير بزرگراه قم ـ تهران رخ داده ، خسارات مالی فراوانی نيز در پی داشته است .

يکی از ماموران اداره راهنمايی و رانندگی در محور ارتباطی قم - تهران در اين خصوص به ايرنا گفت : (( اين حوادث رانندگی که از ساعت 16 روز جمعه در اين بزرگراه رخ داده بود، باعث مسدود شدن اين محور تا ساعت 23 جمعه شب شد. ))

وى که نخواست نامش فاش شود، افزود: (( تعدادى از سرنشينان خودروهاى سانحه ديده در اين حوادث زخمی شدند که با تلاش گروههاى امدادرسان به مراکز درمانی انتقال يافتند. ))

او ادامه داد : (( بسيارى از مصدومان اين حوادث که جراحات سطحی برداشته بودند، پس از مداواى سرپايی از مراکز امدادرسانی و بيمارستانها مرخص شدند. ))

بر اساس آمارهاى منتشره از سوى مراکز رسمی ايران در سال 1381 شمسی ، 24 هزار نفر در حوادث جاده اى ايران جان خود را از دست دادهاند.

XS
SM
MD
LG