لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۹

تشكيل پرونده جديد برای احمد باطبی - 2003-11-29


پدر (( احمد باطبی )) عصر امروز با ابراز نگرانی از وضعيت جسمی فرزند خود در زندان، از تشكيل پروندهای جديد برای او خبر داد.

محمدباقر باطبی، پدر احمد باطبی ، در اين زمينه به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت : (( با اتهاماتی جديد درباره حضور در تشكلهای غيرقانونی ، برای احمد باطبی در دادسرای اوين تشكيل پرونده شده است؛ چون در بعضی مراسمهای افطاری دانشجويان و برنامه ی ديدار با ليگابو شركت داشته است. ))

احمد باطبی كه در جريان رويدادهای 18 تيرماه سال 1378 به جرم بالا بردن يك پيراهن خون آلود به 10 سال حبس محكوم شده بود ، چندی قبل برای معالجه موقتا به بيرون زندان انتقال يافت و در اين ميان با آقای ليگابو، گزارشگر ويژه كميسيون حقوق بشر سازمان ملل در امور آزادی بيان و عقيده ، نيز ديدار كرد. وی كوتاه زمانی پس از اين ديدار ربوده شد و به مكان نامعلوی انتقال يافت.

پدر آقای باطبی در ادامه اين مصاحبه تشكيل پرونده جديد برای فرزندش را سرپوش گذاشتن بر روی حكم قبلی وی دانست و خاطر نشان كرد : ((هفته قبل با او در زندان اوين ملاقات كرديم كه وضعيت جسمی و روحی بسيار نامناسبی داشت و همين وضع باعث نگرانی ما شده است.))

محمد باقر باطبی در خاتمه يادآور شد كه فرزندش توسط دادسرای اوين پيش از پايان مرخصی اش دستگير شده است.

در همين حال احمد جنتی ، دبير شورای نگهبان و خطيب جمعه تهران ، امروز با اشاره به انتقادهای اخير صورت گرفته توسط مجامع جهانی حقوق بشر از وضعيت جاری در ايران و نيز لزوم انجام سفرهای گزارشگران ويژه سازمان ملل در زمينه حقوق بشر و آزادی بيان به اين كشور ، تاكيد كرد در كار ايران فضولی نكنيد ؛ (( فضولی موقوف است )) !

پيش از اين احمد باطبی ، كوتاه زمانی پس از ملاقات با آمبئی ليگابو به راديو فردا گفته بود : (( ما در ايران شايد چيزی شبيه به آزادی بيان داشته باشيم، ولی مطمئنا هيچوقت امنيت بعد از آزادی بيان را نخواهيم داشت و ما مهم نيست که به چه دليل و برای بيان کردن چه صحبت هايی در آن جلسه حضور پيدا کرديم. مهم اين است که ما آنجا رفتيم و اين خودش کافی است که امنيت جانی ما به هم بريزد. ))

XS
SM
MD
LG