لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

پيروزی تيم ملی فوتبال ايران با تک گل علی دايی در برابر لبنان  - 2003-11-28


تيم ملی فوتبال ايران، در پايان نيمه اول ديدار برگشت خود برابر لبنان، با تک گل دقيقه ۲۱ علی دايی، از حريف خود پيش افتاد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، در آخرين ديدار تيم ملی فوتبال ايران از مسابقات گروه D مرحله مقدماتی جام ملتهای آسيا، ملی پوشان ايران با سيستم ۱ - ۲- ۳ - ۴ برابر حريف خود قرار گرفتند كه از همان لحظات آغازين بازی، حملات همه جانبه در دستور كار بازيكنان ايران قرار گرفته بود.
در اين نيمه اغلب حملات تيم ايران از جناحين و روی حركات نيكبخت و كعبی پی ريزی شده بود كه در عين حال نفوذ از عمق خط دفاعی حريف نيز در لحظاتی روی بازی تكنيكی كاويانپور و نكونام انجام پذيرفت.

به هر شكل آنچه كه در ارزيابی عملكرد ملی پوشان ايران در پايان اين نيمه قابل ذكر ميباشد، ميل به پيروزی و به ثمر رساندن گلهای متعدد بود كه حتی پيروزی سه بر صفر در بازی رفت و صعود قطعی به مرحله نهايی مسابقات جام ملتهای آسيا در چين نيز هرگز نتوانست به عنوان عاملی بازدارنده در عملكرد ملی پوشان ايران تلقی شود.
البته در چندين نوبت تيم لبنان توسط عباس احمد، بازيكن شاخص خود خطراتی را به روی دروازه ايران ايجاد كرد كه عملا تهديدی جدی محسوب نشد.
تيم ملی فوتبال بزرگسالان ايران در حضور دوازده هزار تماشاگر مشتاق با يك گل از سد لبنان گذشت.

در ادامه، خبرگزاری ايسنا می افزايد: از نكات قابل توجه در اين بازی حضور موفق ابراهيم تقی پور به جای يحيی گل محمدی در همان اوايل نيمه اول بود كه گل محمدی عملا به دليل آسيب ديدگی بازی را ترك كرد و تقی پور مامور مهار مهاجمان حريف گرديد.
در دقيقه ۴۶ اين مسابقه و در شرايطی كه هنوز لحظاتی از آغاز نيمه دوم نگذشته بود، امير آبادی جای خود را به علی سامره داد تا برانكو ايوانكوويچ با اين تعويض نشان دهد كه تك گل دايی برای وی راضی كننده و كافی نيست.
برتری تيم ايران نسبت به لبنان در اين نيمه نيز كماكان ادامه يافت و جدی ترين موقعيت گل اين نيمه ضربه آزادی بود كه از پشت محوطه جريمه لبنان و توسط مبعلی ارسال شد كه ديرك دروازه لبنان، مانع فرو ريختن دوباره دروازه، اين تيم شد. مبعلی لحظاتی پس از اين ضربه جای خود را به جواد كاظميان داد.
در ادامه بازی و دقيقه ۸۴، ضربه سر زيبای علی سامره با اختلافی ناچيز و در شرايطی كه همگان به تصور گل دوم نيم خيز شدند، از بالای دروازه لبنان راهی اوت شد.
در اين نيمه كماكان نفوذ از جناحين و پرسينگ در نيمه زمين حريف كماكان در دستور كار مربيان تيم ملی قرار داشت كه در نهايت پيروزی يك بر صفر ملی پوشان ايران را رقم زد.

XS
SM
MD
LG