لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

تصميم يوفا برای انتقال سه مسابقه از ترکيه به کشوری بيطرف  - 2003-11-26


فدراسيون فوتبال اروپا، اعلام کرد سه مسابقه از سری مسابقات جام باشگاه های اروپا که قرار بود در ترکيه برگزار شود، بخاطر مسائل امنيتی، در کشوری بيطرف انجام خواهد گرفت. اين مسابقات عبارتند از: مسابقه بين گالاتاسرای ترکيه و يوونتوس ايتاليا از گروه D جام باشگاه های اروپا، که تا تاريخ دوم دسامبر به تأخير افتاده بود، مسابقه بين بشيکتاش ترکيه و تيم چلسی انگلستان از گروه G جام باشگاه های اروپا که تاريخ انجام آن نهم دسامبر تعيين شده بود.

همچنين مسابقه مساوی روز پنجشنبه از جام يوفا، بين تيم مکابی حيفا از اسرائيل و تيم اسپانيايی والنچيا، که قرار بر اين بود تيم حيفا، بازی برگشت در خانه را در ترکيه برگزار کند، به سبب اينکه فدراسيون فوتبال اروپاUEFA، بازی در خاک اسرائيل را بخاطر مسائل ايمنی و امنيتی تحريم کرده است.

فدراسيون فوتبال اروپا گفت اين تصميم بخاطر منافع و امنيت باشگاه ها، بازيکنان، هواداران و بطور کلی فوتبال اروپا گرفته شد که محل مسابقات را تغيير دهيم. اين تصميم بعد از حملات تروريستی اخير در استانبول اتخاذ شد.

اما اين تصميم فدراسيون فوتبال اروپا برای دولت ترکيه گران آمده و خوش آيندشان نبود. معاون نخست وزير و وزير ورزش ترکيه محمد علی شاهين، اين تصميم را "غيرمسئولانه" خواند و اضافه کرد که با گرفتن اين تصميم يک امتياز به تروريستها داده شد.

هنوز محل و تاريخ جديد اين مسابقات اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG