لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

هفتمين روز از هفتاد و سومين دوره‌ مسابقات جهانی وزنه برداری - 2003-11-21


در پايان هفتمين روز از هفتاد و سومين دوره مسابقات وزنه ‌برداری مردان جهان در شهر ونكوور كانادا، تيم ايران با ۷۸ امتياز در جايگاه هشتم جدول امتيازی قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، تيم ايران با كسب ۱۸ امتياز توسط كوروش باقری در دسته‌ ۹۴ كيلوگرم، يك پله در جدول رده ‌بندی امتيازی صعود كرد و در جايگاه هشتم قرار گرفت.
كوروش باقری در اولين حركت يك ضرب خود با مهار وزنه‌ ‌۱۷۵ كيلوگرم، وزنه‌ ‌۱۸۰ كيلوگرم را برای دومين حركت يك ضرب خود انتخاب كرد. وی پس از دو بار تلاش موفق به مهار اين وزنه‌ نشد و با ‌۱۷۵ كيلوگرم در جايگاه نهم حركت يك ضرب قرار گرفت. وی در حركت دو ضرب، در اولين قدم موفق به مهار وزنه‌ ‌۵/۲۰۷ كيلوگرم نشد. باقری در دومين حركت دو ضرب خود اين وزنه‌ را به روی سر برد. باقری در سومين حركت خود وزنه‌ ‌۵/۲۱۲ كيلوگرم را انتخاب كرد كه موفق به مهار آن نشد. او در حركت دو ضرب نيز در جايگاه نهم قرار گرفت تا در مجموع با ركورد ‌۵/۳۸۲ كيلوگرم در بين ‌۴۲ وزنه ‌بردار اين دسته‌ در مكان هشتم جهان جای گيرد.

در اين جدول تيم‌های چين با ۱۷۲ امتياز اول، تركيه با ۱۴۱ امتياز دوم و بلاروس با ۱۱۴ امتياز سوم قرار دارند. همچنين تيم‌های رومانی، روسيه، مولداوی، بلغارستان در رده‌های بعدی اين جدول قرار دارند.

گفتنی است تيم‌های اول تا ششم اين جدول، ۶ سهميه در المپيک، تيم‌های هفتم تا سيزدهم، ۵ سهميه در المپيک، تيم‌های چهاردهم تا بيستم، ۴ سهميه درالمپيک و تيم‌های بيست و يكم تا بيست و هفتم، ۳ سهميه در المپيك خواهند داشت.

همچنين تيم يونان به دليل ميزبانی بازيهای المپيک، با سهميه كامل در آتن حضور خواهد داشت و بنابراين از قهرمانان خود در اين مسابقات سود نمی ‌برد.
در جدول امتيازی زنان نيز، تيم چين با ۱۵۹ امتياز اول، تايلند با ۱۳۵ امتياز دوم و بلاروس با ۱۲۳ امتياز در جايگاه سوم قرار دارند.
در جدول توزيع مدال نيز تيم چين با ۱۸ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۴ مدال برنز اول، تركيه با ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۸ مدال برنز دوم و تيم تايلند با ۲ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز در رده‌ سوم قرار دارد. تيم ايران در اين جدول با ۲ مدال طلا در رده‌ هفتم قرار دارد.

XS
SM
MD
LG