لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۰

ششمين روز از هفتاد و سومين دوره‌ مسابقات جهانی وزنه برداری - 2003-11-20


در پايان ششمين روز از هفتاد و سومين دوره‌ مسابقات جهانی وزنه برداری در شهر ونكوور كانادا، سيد هادی پانزوان، وزنه بردار دسته ‌٨٥ كيلوگرم تيم ملی ايران در جايگاه نهم جهان قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ صبح امروز رقابت ‌٣٦ وزنه بردار دسته ‌٨٥ كيلوگرم جهان به پايان رسيد و پانزوان در جايگاه نهم ايستاد. وی در گروه B دسته ‌٨٥ كيلوگرم وزنه می ‌زد. پانزوان در نخستين ساعات بامداد امروز به وقت تهران با به روی سر بردن وزنه ‌٥/١٦٢ كيلوگرمی در حركت يك ضرب كار خود را آغاز كرد تا در دومين حركت خود به سوی وزنه ‌٥/١٦٧ كيلوگرمی برود. پانزوان در حركت دوم يك ضرب خود با مهار وزنه ‌٥/١٦٧ كيلوگرمی، وزنه ‌١٧٠ كيلوگرم را انتخاب كرد كه موفق به مهار آن نشد و در جايگاه هفتم يك ضرب جهان قرار گرفت.
وی در حركت دو ضرب نيز در ابتدا وزنه ‌٥/١٩٢ كيلوگرم را به روی سر برد و در حركت دوم دو ضرب خود موفق به مهار وزنه ‌٥/١٩٧ كيلوگرم شد. اما او در حركت سوم دو ضرب خود موفق به مهار وزنه ‌٥/٢٠٢ كيلوگرم نشد تا در جايگاه يازدهم دو ضرب جهان قرار گيرد. سيد هادی پانزوان در پايان با مجموع ‌٣٦٥ كيلوگرم به كار خود پايان داد تا در جايگاه نهم جهان قرار گيرد. اين جايگاه برای تيم ايران ‌١٧ امتياز به همراه داشت.
در اين گروه «والريو كالانسی» از كشور رومانی در حاليكه در حركت يك ضرب با بروی سر بردن وزنه ‌٥/١٦٧ كيلوگرم در جايگاه هشتم قرار گرفته بود در حركت دو ضرب با مهار وزنه ‌٢١٥ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت تا در مجموع با ركود ‌٥/٣٨٢ كيلوگرم در جايگاه نخست قرار گيرد.
«آيجون يوآن» چينی نيز در حركت يك ضرب وزنه ‌١٧٠ كيلوگرم را به روی سر برد و در جايگاه چهارم قرار گرفت ولی در حرکت دو ضرب با مهار وزنه ‌٥/٢١٢ كيلوگرم به مدال نقره دست يافت و در مجموع با ركورد ‌٥/٣٨٢ كيلوگرم در رده دوم جهان ايستاد. همچنين در اين وزن «سرگو چاخويان» از استراليا با بالا بردن وزنه ‌٥/١٧٢ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت و در حركت دو ضرب با مهار وزنه ‌٢٠٥ كيلوگرم به مدال برنز دست يافت تا در مجموع با ركورد ‌٥/٣٧٧ كيلوگرم در جايگاه سوم قرار گيرد.
آنيشچانكا از كشور بلاروس نيز با مهار وزنه ‌٥/١٧٢ كيلوگرم در حركت يك ضرب به مدال برنز و سونار از تركيه نيز با همين ميزان و وزن بدن كمتر به مدال نقره دست يافت.
در ادامه رقابتها در نخستين ساعات بامداد فردا جمعه به وقت تهران محسن بيرانوند، در گروه C دسته ‌١٠٥ كيلوگرم به روی صحنه می ‌رود، همچنين كوروش باقری نيز ساعت ‌٣٠/٧ دقيقه صبح جمعه رقابت خود را در گروه A دسته ‌٩٤ كيلوگرم آغاز خواهد كرد.

XS
SM
MD
LG