لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

اولين مدال طلای ايران در پيکارهاى وزنه بردارى قهرمانی جهان در ونکوور  - 2003-11-19


محمد علی فلاحتی نژاد وزنه بردار دسته ۷۷ کيلوگرم ايران مدال طلاى رقابت هاى دسته ۷۷کيلوگرم هفتاد و سومين دوره پيکارهاى وزنه بردارى قهرمانی جهان را به گردن آويخت . به گزارش خبرگزاری ايرنا، در پيکارهاى اين وزن که صبح چهارشنبه به در ورزشگاه کانادا پلاس شهر ونکوور کانادا برگزار شد، فلاحتی نژاد با رسيدن به حدنصاب مجموع ۵/۳۵۷ کيلوگرم دو مدال طلاى حرکات دوضرب و مجموع اين دسته را به اردوى تيم ملی وزنه بردارى ايران به ارمغان اورد. اين وزنه بردار تهرانی در حرکت يک ضرب خود با زدن وزنه ۱۵۵ کيلوگرم در مکان هشتم قرار گرفت .

فلاحتی نژاد در حرکت دو ضرب با بلند کردن وزنه ۵/۲۰۲ کيلوگرم عقب ماندگی خود را در اين حرکت جبران کرد و با دست يافتن به حدنصاب مجموع ۵/۳۵۷ کيلوگرم دو طلاى حرکات دوضرب و مجموع را از آن خود کرد. فلاحتی نژاد پس ازآنکه مدال طلايش مسجل شد براى شکستن رکورد دو ضرب جهان در اين دسته که در اختيار پرپريچف از روسيه بود به وزنه ۵/۲۱۰ کيلوگرم يورش برد که نتوانست از پس اين وزنه برآيد.

محمدحسين برخواه ديگر وزنه بردار ايران در اين دسته در حرکت يک ضرب خود به هنگام زدن وزنه ۱۶۵ کيلوگرم از ناحيه دست دچار مصدوميت شد و از دور مسابقات کنار رفت .

در پايان پيکارهاى اين وزن گئورگ داوتيان از ارمنستان با حدنصاب مجموع ۳۵۵ کيلوگرم ( ۱۶۰ به اضافه ۱۹۵ ) به خاطر سبکی وزن نسبت به ريحان آراباسی اوغلو از ترکيه در مکان دوم ايستاد و آراباسی اوغلو سوم شد. پيکارهاى اين دسته با شرکت ۳۸ وزنه بردار برگزار شد.

XS
SM
MD
LG