لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

سخنرانی پرزيدنت بوش در بريتانيا - 2003-11-19


پرزيدنت بوش از سياست خود در عراق دفاع می کند و کشورهای جهان را به پيشبرد دمکراسی فرا می خواند. آقای بوش روز چهارشنبه در سخنرانی عمده ای در نخستين روز ديداری سه روزه از بريتانيا، جنگ در عراق را آخرين راه، در پی شکست ديپلماسی و تمام راه های ديگر ناميد و گفت صلح و امنيت جهانی بر سه ستون، همکاری بين المللی، پيشبرد دمکراسی و جنگ، به عنوان آخرين راه، استوار است. رئيس جمهوری آمريکا در بخشی از سخنان خود در مهمانسرای وايت هال لندن، که از تلويزيون پخش می شد، تاکيد کرد که آمريکا از عراق خارج نخواهد شد و گفت:
ما صدها مايل تا قلب عراق پيش نرفته ايم و بهای سنگينی به شکل تلفات نپرداخته ايم و ٢٣ ميليون عراقی را آزاد نکرده ايم که فقط در برابر مشتی اوباش و آدمکش عقب نشينی کنيم.

رئيس جمهوری آمريکا همچنين تونی بلر، نخست وزير بريتانيا را به دليل حمايت از نبرد با تروريسم و جنگ در عراق ستود. بريتانيا نزديکترين متحد آمريکا در نبرد با تروريسم و جنگ در عراق بوده است.

در اين ميان، حدود ۳۵۰ نفر در اعتراض به جنگ، در پيشاپيش راه پيمائی انبوه روز پنجشنبه در برابر پارلمان، به طرف ميدان ترافالگار براه افتادند. پليس گزارش می دهد که ١٨ نفر دستگير شدند. R

XS
SM
MD
LG