لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

مسابقات جهانی وزنه برداری ـ ونكوور کانادا - 2003-11-15


نخستين روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در سال ‌٢٠٠٣ در شهر ونكوور كانادا با قهرمانی ميجين وو، وزنه‌بردار سبک وزن چينی به پايان رسيد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، هفتاد و سومين دوره مسابقات جهانی وزنه‌برداری مردان و شانزدهمين دوره مسابقات مسابقات جهانی وزنه برداری زنان در ورزشگاه كانادا پلاس شهر ونكوور با رقابت ‌٣٥ وزنه بردار از دسته‌ ‌٥٦ كيلوگرم مردان در گروههای مختلف آغاز شد.
مراسم افتتاحيه رسمی مسابقات پس از برگزاری ‌٥ دوره رقابت بين گروههای مختلف، با حضور مسئولان ورزش كشور كانادا، فدراسيون جهانی وزنه برداری، برگزار كنند‌گان مسابقات و تيمهای شركت كننده برگزار شد.
در اين مراسم «تاماش آيان»، رئيس فدراسيون بين‌المللی وزنه‌برداری ضمن خير مقدم به شركت كنندگان با اشاره جواب مثبت آزمايش دوپينگ ‌٣ تن از وزنه برداران بلغاری، پيش از برگزاری مسابقات گفت: از ورود «وانف»، «ماركوف» و «بويفسكی»، ‌٣ وزنه بردار كشور بلغارستان به اين مسابقات جلوگيری ‌شد.
در ادامه رقابت وزنه برداران مرد دسته‌ ‌٥٦ كيلوگرم در گروه A آغاز شد كه در پايان «می جين وو» وزنه بردار چينی در مجموع با ركورد ‌٥/٢٨٧ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت.
وو در حركت يك ضرب وزنه ‌٥/١٢٧ كيلوگرم را به روی سربرد و به مدال طلا دست يافت. همچنين وی در حركت دو ضرب با مهار وزنه‌ ‌١٦٠ كيلوگرمی نيز به مدال طلا دست يافت.
پس از وو، «آدريان جيگو»، وزنه بردار ‌٣٣ساله‌ رومانيايی در مجموع با ركورد ‌٢٨٠ كيلوگرم به مدال نقره دست يافت.
جيگو در حالی كه در حركت يك ضرب با بلند كردن وزنه‌ ‌١٢٥ كيلوگرم در مكان پنجم قرار گرفته بود، در حركت دو ضرب با مهار وزنه‌ ‌١٥٥ كيلوگرمی به مدال برنز دست يافت.
«سدات آرتوك»، وزنه بردار كشور تركيه، نيز با مجموع ركورد ‌٥/٢٧٧ كيلوگرم به مدال برنز دست يافت.
آرتوك در حركت يك ضرب با مهار وزنه‌ ‌١٢٥ كيلوگرمی و وزن بدن كمتر نسب به حريفان به مدال نقره دست يافت. وی در حركت دو ضرب نيز وزنه‌ ‌٥/١٥٢ كيلوگرم را به روی سر برد و در جايگاه چهارم ايستاد.
همچنين در اين وزن «لوجين بی»، وزنه‌بردار چينی در حركت يك ضرب با مهار وزنه‌‌١٢٥ كيلوگرمی و تفاوت وزن بدن، به مدال برنز دست يافت.
«وانگ شين يانگ»، نيز از كشور چين تايپه با مهار وزنه‌ ‌١٥٥ كيلوگرم در حركت دو ضرب، مدال نقره را تصاحب كرد.
«هليل موتلو»، وزنه‌بردار كشور تركيه كه اكنون در يك وزن بالاتر وزنه می ‌زند. با مجموع ‌٣٠٥ كيلوگرم( ‌٥/١٣٨ كيلوگرم در حركت يك ضرب و ‌١٦٨ كيلوگرم در حركت دو ضرب)، ركوردار اين وزن در جهان است.
در وزن ‌٥٦ و ‌٦٢ كيلوگرم ايران نماينده‌ای ندارد.
دومين روز مسابقات جهاني وزنه برداری در سال ‌٢٠٠٣ نيز از امشب با رقابت وزنه برداران مرد دسته‌ ‌٦٢ كيلوگرم در گروه B آغاز مي‌شود.
همچنين در اين روز قهرمانان وزنهای ‌٦٢ كيلوگرم مردان و ‌٤٨ كيلوگرم زنان شناخته خواهند شد.

XS
SM
MD
LG