لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۹

هفت نفرستيزه جو در عراق کشته شدند - 2003-11-14


در اثر انفجار بمبی که در کنار يک جاده در شمال بغداد کار گذاشته شده بود دو سرباز آمريکائی کشته شدند اما در ديگر جاها در عراق به گزارش مقامات آمريکا در مبارزه عليه آشوبگران موفقيت هائی به دست آمده است. تلفات تازه آمريکائيان نزديک شهرک سامره در حدود ١٢۵ کيلومتری شمال پايتخت عراق نزديک تکريت موطن صدام حسين رهبر مخلوع عراق رخ داد.

در عمليات ديگر مقامات آمريکا در عراق می گويند که يک هليکوپتر جنگی آمريکا هفت ستيزه جو را که تدارک حمله موشکی به يک پايگاه نظامی آمريکا را مي ديدند به قتل رسانده است. مقامات گفتند سرنشينان يک هليکوپتر نوع آپاچی که مجهز به توپ است عصر ديروز متوجه شدند که ستيزه جويان می کوشند به سوی يک پايگاه آمريکا در ٢٠٠ کيلومتری شمال بغداد موشک شليک کنند.

هليکوپتر آمريکائی به سوی ستيزه جويان آتش گشود و بعداً چندين صد موشک و خمپاره در يک سنگر زيرزمينی و سوار بر چند کاميون در آن ناحيه پيدا کردند. ضمناً نيروهای آمريکا برای دومين شب پياپی به چندين موضع در بغداد که تصور می رفت متعلق به ستيزه جويان باشد از راه زمين و هوا حمله کردند مقامات آمريکا گفتند که در يک حمله يک هواپيمای آمريکائي ساختمانی را که اخيراً از آنجا به نيروهای آمريکا حمله شده بود ويران کرد. اين سومين روز حملات پياپی نيروهای آمريکا به شورشيان در عراق است.

K

XS
SM
MD
LG