لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۳

ملل جهان با موسيقی خود به شيرين عبادی شادباش می گويند - 2003-11-14


ملل جهان با موسيقی خود به شيرين عبادی شادباش می گويند

آرش ايرانی

امسال هم مانند هر سال ، يازدهم دسامبر (بيستم آذر) به مناسبت اهدای جايزه صلح نوبل در اسلو، پايتخت نروژ، كنسرت بزرگی برپا می شود و گروه های موسيقی ملل و خوانندگان مشهور و مطرح جهان از برنده جايزه صلح جهانی با موسيقی استقبال می كنند و به وی شادباش می گويند.

موسيقی اين جشن شامل بخش های گوناگون اپرا، موسيقی كلاسيك، محلی و بومی مناطق گوناگون جهان است.

خانم ((شيرين عبادی)) ، با نوی ايرانی برنده جايزه صلح نوبل امسال، باعث شده است كه در تمامی اخبار مربوط به اين كنسرت در خبرگزاری ها و روزنامه های معتبر جهان ، نام او و ايران نيز دوباره در راس اخبار قرار گيرد.

به گزارش ميراث خبر و به نقل از خبرگزاری آسوشيتد پرس ، (( لنه مارين )) خواننده شناخته شده نروژی كه سه سال متوالی از او برای اجرای موزيك در اين مراسم دعوت می شد، اما اين دعوت را نمی پذيرفت، امسال در اين كنسرت آواز خواهد خواند.

در بخش موسيقی كلاسيك نيز دو تن از اپرا خوانان مشهور جهان (( روبرتو آلگانا)) و (( آنجلا جئورجيو)) ترانه دو صدايی اجرا می كنند.

همچنين گروه سنگالی (( بائوباب )) كه پس از سال ها دوری از صحنه، سال گذشته فعاليت خود را از سرگرفت، به عنوان نماينده كشورهای آفريقايی در اين كنسرت بزرگ برنامه خواهد داشت.

گروه موسيقی خلقی ايرلند نيز به نام (( چيفتن )) در اين مراسم برنامه اجرا خواهند كرد. اين گروه با حضور روزان كش ، دختر هنرمند به نام جانی كش كه اخيرا در گذشت همراهی می شود.

قرار است از يك گروه موسيقی ايرانی نيز برای اجرای برنامه در اين كنسرت دعوت شود. البته هنوز مشخص نيست چه گروهی از ايران به نروژ خواهد رفت.

برپايه اين گزارش در سال های گذشته خوانندگانی چون تينا ترنر و استينك در اين كنسرت برنامه اجرا كرده اند.

اين كنسرت در بزرگ ترين سالن شهر اسلو برگزار می شود و پايين ترين قيمت بليط آن 56 دلار و بالاترين قيمت آن 112 دلار است.

قرار است اين كنسرت از طريق ماهواره به طور مستقيم برای يكصد كشور جهان پخش شود و احتمالا نزديك به 500 ميليون نفر در سراسر جهان تماشاگر آن خواهند بود.

مجريان اين برنامه ((مايكل داگلاس)) و ((كاترين زتاجونز )) ، دو تن از هنرپيشگان مطرح هاليوود هستند. حاميان مالی كنسرت نيز شركت های بزرگی چون ولوو، اس آ اس، داگ بلدت، استات كرافت، هيدرو و سيسكو سيستم می باشند.

روزنامه ((آفن پست )) ، چاپ نروژ، گزارش داد كه خانم شيرين عبادی ، برنده ايرانی جايزه صلح نوبل 2003 ، مهمان ويژه اين مراسم است.

XS
SM
MD
LG