لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

کشته شدن دست کم ۲۵ نفر با انفجار کاميون در پايگاه نظامی ايتاليا در جنوب عراق - 2003-11-12


در انفجار يک کاميون حامل بمب در يک پايگاه نظامی ايتاليا در جنوب عراق، دست کم ۱۷ ايتاليائی و ۸ عراقی کشته شدند. اين نخستين بار است که به نيروی نظامی ايتاليا در ائتلاف تحت رهبری آمريکا تلفاتی وارد می شود. انفجار پس از آن روی داد که کاميون از موانع خارج از قرارگاه دژبان ايتاليا در شهر ناصريه عبور کرد. مقامات ايتاليائی در رم گفتند 11 دژبان، ۴ سرباز و يک غير نظامی از جمله کشته شدگان بودند . مسئولان بيمارستان در ناصريه می گويند هشت عراقی نيز کشته شدند.

رئيس جمهوری ايتاليا اين بمب گذاری در پايگاه ناصريه را عمل پستی از جانب تروريست ها خواند. وی اضافه کرد که اين سربازان حين انجام وظيفه کشته شدند، وظيفه ای که عبارت بود از کمک به عراقی ها تا دوباره به صلح، نظم و امنيت برسند. سيلويو برلوسکونی، نخست وزير ايتاليا گفت که اين حمله، در عزم ايتاليا برای ادامه مبارزه عليه تروريسم خللی بوجود نخواهد آورد. با رسيدن خبر انفجار به رم، پارلمان ايتاليا جلسه عادی خود را لغو کرد. شماری از ايتاليايی ها خواهان آنند که پارلمان، قوای ايتاليايی را از عراق بيرون بياورد.

در همين حال، در نقطه ديگری درعراق بستگان ۵ عراقی می گويند سربازان آمريکائی آنها را که سوار يک کاميون حامل جوجه بودند در شهر فلوجه کشتند. و دو سرباز آمريکائی در بمب گذاری های جداگانه در بغداد و نزديک آن جانسپردند.S

XS
SM
MD
LG