لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

قرعه کشی فدراسيون بين المللی بسکتبال و مقامات المپيک برای کشور های شرکت کننده در اين رشته  - 2003-11-10


تيم ملی بسکتبال ايالات متحده آمريکا در مسابقات خود در دور نخست در بازی های المپيک سال آينده از رقابت در مقابل رقيبان سرسخت، آرژانتين و اسپانيا و صربستان و مونته نگرو، احتراز خواهد کرد.
روز شنبه قرعه کشی برای ۱۲ کشور شرکت کننده در رشته بسکتبال مردان در بازی های المپيک سال ۲۰۰۴ از سوی فدراسيون بين المللی بسکتبال و مقامات المپيک انجام شد، تيم ايالات متحده در گروه B قرار داده شد، که در آن گروه به يونان ـ ميزبان المپيک ـ و ليتوانی، قهرمان بسکتبال اروپا، و پورتوريکو و استراليا، قهرمان اقيانوسيه، و آنگولا، قهرمان آفريقا، ملحق ميشود. آرژانتين و اسپانيا و صربستان و مونته نگرو که جملگی در مسابقات قهرمانی جهانی در سال ۲۰۰۲ در شهر ايندياناپوليس آمريکا، پيروزی هايی شگفت آور در مقابل تيم آمريکا کسب کردند اين بار در گروه A هستند.

تيم ملی بسکتبال ايالات متحده با ستارگانی از اتحاديه بسکتبال حرفه ای اين کشور، اِن بی اِیNBA ـ تيم دانکَن و جيسون کيد و آلن آيورسون و ديگران ـ در ماه اوت اخير با کسب مدال طلا در تورنمنت يا دوره مسابقات آمريکای شمالی و مرکزی در پورتوريکو که از سوی فدراسيون بين المللی بسکتبال ترتيب يافته بود به بازی های المپيک تابستان آينده راه پيدا کرد، که تيم ايالات متحده در تمامی ۱۰ مسابقه اش در پورتوريکو پيروز شد.
در بازی قهرمانی آن دوره رقابت ها برای کسب مدال طلا تيم ايالات متحده با نتيجه ۱۰۶ به ۷۳ آرژانتين را از سر راه خود برداشت ، که اين تا حدی تلافی بود برای شکست در مقابل آرژانتين در مسابقات قهرمانی جهانی سال ۲۰۰۲.
تيم آرژانتين يک بازيکن NBA به نام مانو گينوبيلی را در زمين قرار ميدهد و نيز فورواردهايی ماهر به اسامی آندرس نوسيونی و فابريسيو اوبِرتو دارد.

ايالات متحده ۳ بار قهرمان المپيک در بسکتبال مردان شده است و جمعاً در تاريخ بازی های المپيک ۱۰۹ برد و تنها ۲ باخت دارد.
آمريکائيان در المپيک سيدنی در سرزمين استراليا در سال ۲۰۰۰ در مسابقه فينال بسکتبال با مغلوب کردن فرانسه به مدال طلا دست يافتند.
ليتوانی در بازی های المپيک سال آينده در يونان بازيکنانی از NBA خواهد داشت... که اينها زيدروناس ايلگوسکاس و داريوس سون گايلا هستند.

XS
SM
MD
LG