لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

رهبران مخالف گرجستان موافقت کرده اند با رئيس جمهوری شوارد نادزه ملاقات کنند - 2003-11-09


ادوارد شه واردنادزه ، رئيس جمهوری گرجستان، پيشنهاد کرده است با رهبران گروه های مخالف که به دليل انتخابات پارلمانی ضعيف و پراز موارد نقص هفته گذشته خواهان استعفای او هستند، گفتگو کند. آقای شوارد نادزه اوايل روز يکشنبه با صدها تن از معترضان ضد دولتی ديدار کرد. اين افراد اعتراض و تظاهرات بيست و چهار ساعته ای را در برابر پارلمان جمهوری سابق شوروی بر پا کرده اند.

رئيس جمهوری به طور کوتاهی با رهبر گروه مخالف، نينو بورجا نادزه Nino Burjanadze، به رايزنی پرداخت. آقای بورجا نادزه موافقت کرد که درصورت اعلام دور ديگری از انتخابات جديد از سوی آقای شوارد نادزه، ملاقات های ديگری با او داشته باشد.

ميخائيل ساکاشويلیMikhail Saakashvili، رهبر يک گروه مخالف ديگر، می گويد او نيز در اين مذاکرات شرکت خواهد کرد به شرط اينکه آقای شوارد نادزه از مقامش کناره گيری کند. اما رئيس جمهوری می گويد که قصد کناره گيری ازمقام رياست جمهوری را ندارد.

ادامه خبر

رهبران مخالف گرجستان موافقت کرده اند با رئيس جمهوری شوارد نادزه ملاقات کنند. اين در حالی است که وزير دفاع هشدار می دهد که اعتراض های مردمی در هفته جاری ازکنترل دولت خارج می شود. نينو بورجا نادزه، رهبر گروه مخالف و سخنگوی پارلمان که به زودی دوره آن به پايان می رسد، گفت حاضر است همراه با ساير رهبران گروههای مخالف با آقای شوارد نادزه ديدار کند.

اين اظهارات پس از آن ايراد شد که آقای شوارد نادزه اوايل روز يکشنبه برای ارائه پيشنهاد گفتگو در برابر صدها تن از اعتراض کنندگان ضد دولتی مقابل ساختمان پارلمان در تفليس حاضر شد.

پس از آن ، ديويد تيو زادزه، وزير دفاع، به خبر نگاران گفت اوضاع از کنترل خارج شده است. او امکان هر نوع دخالت فوری نيروهای نظامی را رد کرد اما گفت زمان نشان خواهد داد چه کاری را بايد انجام داد.

K

XS
SM
MD
LG