لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۶

انفجار رياض 11کشته و بيش از 120 زخمی بجا گذاشته است - 2003-11-09


تاکنون بيش از پنجاه زخمی به بيمارستان ها منتقل شده اند. پس از انفجار، صدای تيراندازی در ناحيه شنيده شد. وزير بهداری عربستان می گويد مجروحان به بيمارستان هايی در سراسر رياض منتقل شده اند، که شمار بالايی از بچه ها در بين آنهاست. سنتاَ پس از افطار و زمانی که انفجار رخ داد، والدين آنها برای خريد در بيرون از منزل بوده اند .

به نقل از شاهدان در رياض پايتخت عربستان سعودی گفته می شود که آنها نزديک نيمه شب شنبه، صدای مهيب انفجاری را در رياض شنيدند. پيشتر گزارش رسيد که در ميان تهديدهای تروريستی جديد در خاورميانه و ديگر مناطق جهان، آمريکا سفارت و کنسولگری های خود درعربستان سعودی را موقتا تعطيل کرده است.

مقامات آمريکا در توجيه دليل بستن سفارت گفتند اطلاعات موثقی به دست آمده است که نشان می دهد تروريست ها در عربستان سعودی در مرحله عملياتی حملات طرح شده قرار دارند. مقامات آمريکا همچنين هشدارهائی خطاب به آمريکائيان در مالزی و افغانستان صادر کردند ، در همين حال بريتانيا به شهروندان خود در بحرين هشدار داد مراقب باشند. a

ادامه خبر

مقامات سعودی می گويند تروريستهای مظنون به القاعده يک انفجار انتحاری رااز طريق بمبی که در يک خودرو قرار داشت در يک منطقه مسکونی در رياض انجام داده است که باعث کشته شدن 11 نفر و زخمی شدن بيش از 120 نفر شد . در ميان مجروحان تعداد زيادی بچه به چشم می خورد.

مقامات می گويند مأمورين نجات در حال جستجو در خرابه خانه ها هستند و به تعداد کشته شدگان ممکن است اضافه شود. انفجار حدود نيمه شب محله مسکونی المحياء در نزديکی مقر ديپلماتيک پايتخت را به لرزه در آورد. شاهدان می گويند صدای تيراندازی را بعد از صدای انفجار محيبی که تمام منطقه را به لرزه در آورد، شنيده اند. حدود ۲۰۰ خانه در داخل اين محله قرار دارد اين خانه ها عمدتاً بوسيله عربهای خارجی و تعداد کمی افراد غربی اشغال شده بود.

K

XS
SM
MD
LG