لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

اعلاميه رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی بعد از گفت و گو با حسن روحانی  - 2003-11-08


رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی می گويد ايران در اين هفته نامه هائی را که در آنها با به حال تعليق در آوردن برنامه غنی سازی اورانيوم و دادن اجازه بازرسی های سرزده از تأسيسات اتمی کشور موافقت شده است، ارائه خواهد داد.

محمد البرادعی اين موضوع را روز شنبه در وين در پی گفت و گو با حسن روحانی دبير شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی اعلام کرد. تهران پيشتر موافقت کرده بود امتيازاتی بدهد، اما تاکنون آنرا کتبا تائيد نکرده است.

خبرگزاری آسوشيتدپرس به نقل از روحانی می گويد که او در روزهای آينده زمانی را که ايران قصد دارد متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم را آغاز کند اعلام خواهد کرد. جمهوری اسلامی همچنين در اواخر ماه پيش آنچه را گزارش کامل و جامع فعاليت های اتمی ايران ناميد ارائه داد. آقای البرادعی هنوز سرگرم بررسی اين گزارش است و قرار است خود او گزارشی در روز دوشنبه ارائه دهد. انتظار می رود هيات مديره آژانس بين المللی انرژی اتمی روز ۲۰ نوامبر جلسه ای تشکيل دهد و اين موضوع را که آيا ايران مفاد پيمان منع گسترش جنگ افزار اتمی را رعايت می کند يانه، بررسی کند. وزارت امور خارجه آمريکا گفته است هر تصميم ايران برای پايان دادن به همکاری در مورد برنامه هسته ای کشور، بسيار ناراحت کننده خواهد بود.S

XS
SM
MD
LG