لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۲

اعتراف ستاره سابق تنيس دنيا به اعتياد به داروهای مخدر  - 2003-11-07


بوريس بکر تنيس باز معروف آلمانی که زمانی مرد شماره يک دنيای تنيس حرفه ای مردان نيز بود، فاش ساخت که وی مدتها معتاد به داروهای مخدر بوده است. وی که سه بار به قهرمانی جام ويمبلدون دست يافته در اتوبيوگرافی بنام "صبرکن، يک لحظه تحمل"، که در دست انتشار دارد، می گويد: در سال ۱۹۸۷ شروع بخوردن قرصهای خواب آور کرده و تا سال ۱۹۹۲ همچنان به آن ادامه داده است.

مجله پرتيراژ بيلتBild در شماره اين هفته خود گزيده هايی از اين کتاب را بچاپ رسانده است. بکر می گويد که کتاب وی هفته آينده در بيش از پنجاه کشور منتشر می شود.

بکر ۳۵ ساله می گويد که فشار مسابقات حرفه ای تنيس، ميل شديد به بهترين بودن و برنامه سخت زمانی مسابقات باعث اين شد که به قرصهای مسکن قوی پناه ببرد. ورزشکار آلمانی اضافه می کند: "احساس تنهايی هم مرا به نوشيدن مشروبات الکلی کشاند."

بوريس بکر اولين مقام قهرمانی ويمبلدون را دز سال ۱۹۸۵ که وی تنها ۱۷ سال داشت، بدست آورد. با اين پيروزی بوريس بکر عنوان جوانترين تنيس بازی که به قهرمانی يک گراند اسلم رسيده است را بنام خود در تاريخ ثبت کرد. بعد از قهرمانی ويمبلدون، وی نفر اول تنيس مردان جهان و يکی از محبوبترين و معروفترين قهرمانان ورزشی آلمان شد.

در جايی ديگر بکر می گويد: در سال ۱۹۹۰ در بازی فينال قهرمانی ويمبلدون در مقابل تنيس باز سوئدی استفان ادبرگ، وی که شب قبل از مسابقه تعدادی قرصهای خواب آور خورده بحالت نيمه خواب با تأخير به اين مسابقه رسيده و نهايتأ در پنج ست قهرمانی آن سال را به استفان ادبرگ واگذار کرده بود. بکر بعد از آخرين شرکت در مسابقات ويمبلدون در سال ۱۹۹۹، برای هميشه به دنيای تنيس حرفه ای وداع گفت.

در ميان مسائل گوناگونی که بکر با آنها مواجه بود يکی هم طلاق پر سر وصدايش و درگيری با دولت برای نپرداختن ماليات بود. در حال حاضر وی پدر سه فرزند است و می گويد آن مسائل را پشت سر گذاشته و زندگی آرامی را می گذراند.

XS
SM
MD
LG