لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۳

نماينده مجلس ايران:شهرداری تهران برای تعطيلی مراكز فرهنگی بی تابی می كند - 2003-11-06


مديريت شهر تهران بر عهده كسانی قرار گرفته كه برای تعطيل كردن مراكز فرهنگی و هنري، متروك كردن انجمن ها و از رونق انداختن فرهنگسرا های تحت اداره شهرداری بی تابی می كنند و دنبال بهانه می گردند.

بهروز افخمی ، نماينده تهران در مجلس ايران و كارگردان سينما ، در سخنان پيش از دستور جلسه علنی روزگذشته مجلس ، ضمن بيان مطلب فوق خاطر نشان كرد : (( آنها در انتظار ديدن روزی هستند كه فرهنگسرايی در كار نباشد يا اگر هست هيچ تفاوتی با مسجد و حسينيه نداشته باشد. ))

طی روزهای گذشته مسئولين شهرداری شديدا محافظه كار تهران كه در پی انتخابات سرد شوراهای شهر و روستا به اين سمت برگزيده شده اند اقدام به تعطيلی چندين مركز فرهنگی و هنری در سطح اين شهرنظير اداره تاتر ، انجمن مجسمه سازان ، موزه پرويز تناولی ، خانه هنرمندان ايران و . . . كرده اند كه با واكنش جمعی از هنرمندان و متوليان فرهنگی ايران روبرو شده است.

افخمی در ادامه اظهارات خود تصريح كرد: (( آنها( مسئولين شهرداری ) به كلمه فرهنگ مشكوكند، با شنيدن كلماتی مثل تفريح و سرگرمی وحشت زده و نگران می شوند و در برابر تعبيراتی مانند زيبايی شناسی و هنر سنگر بندی می كنند. ))

اين نماينده مشاركتی مجلس همچنين با انتقاد از مردم تهران به خاطر تحريم انتخابات شورای شهر كه اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، مدعی شد : (( مردم تهران اين روزها با حيرت نتايج انفعال و تنبلی سياسی خود را در انتخابات سال گذشته شورای شهر مشاهده می كنند . ))

وی افزود : (( به اين ترتيب مديريت شهر تهران بر عهده كسانی قرار گرفته است كه از يك اقليت كمتر از 10 درصدی رای گرفته و مابقی صاحبان رای را منفعل و كم اهميت می دانند و راستش را بخواهيد حق هم دارند. اين اقليت از شركت نكردن اكثريت در انتخابات بعدی آنقدر مطمئن است كه انتظارات خود را از همين حالا آشكار كرده است. ))

افخمی در ادامه اظهارات خود بدون هيچ اشاره ای به بلا اثر بودن رای مردم در تعيين سرنوشت كشور و عقب نشينی های هر روزه اصلاح طلبان در برابر زياده خواهی های محافظه كاران ، جوانان ايرانی را به گرفتن ژست های غمگين و افسرده متهم كرد!

در همين حال امروز محمود احمدی نژاد ، شهردارمحافظه كار تهران ، طی گفتگويی با خبرنگاران با اشاره به اظهارات روزگذشته بهروز افخمی ،هشدار داد: (( عده ای بر اساس توهمات خود به اظهار نظرهايی می پردازند كه با واقعيت های موجود مطابقت ندارد. برای اين افراد متاسفم و اميدوارم كسانی كه بر اساس مسائل مجازی و غير واقعی اظهار نظر می كنند مسئوليت صحبت های خود را بپذيرند.))

همچنين روزنامه تندرو كيهان نيز در شماره عصر امروز خود با انتقاد از افخمی او را (( ركورد دار بی نظمی و تنبلی در پارلمان )) معرفی كرد و افزود : (( افخمی به حضور غير موثر ، كسالت بار و توام با چرت و خميازه در مجلس شهره است. ))

XS
SM
MD
LG