لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

استقبال خانواده های زندانيان سياسی در ايران برای ملاقات با گزارشگر كميسيون حقوق بشر - 2003-11-05


در حالی كه آقای «آمبئی ليگابو» گزارشگر ويژه كميسيون حقوق بشر سازمان ملل در امور آزادی بيان و عقيده از چهارم نوامبر ( سه شنبه ) برای سفری چهار روزه وارد تهران شده است ، خانواده های زندانيان سياسی در گفت وگوهايی با خبرگزاری كار ايران ( ايلنا) خواستار ملاقات با وی شده اند.

«مريم عبدي» دختر «عباس عبدي» عضو شورای مركزی جبهه مشاركت كه از 13 آبان سال گذشته در زندان به سر می برد، در اين باره می گويد:«اگر امكان ملاقات با گروه گزارشگران آزادی بيان و عقيده فراهم شود، قطعا با آنها ملاقات خواهيم كرد. البته من فكر نمی كنم اين گروه وظيفه ملاقات با خانواده های زندانيان را داشته باشد، اما ما تقاضای ملاقات با اين گروه را خواهيم كرد.»

«پروين بختيارنژاد» ، همسر « رضا عليجاني» از زندانيان سياسی ملی مذهبی نيز خاطر نشان می كند: «ملاقات ما با اين افراد منوط به درخواست و تمايل آنها برای ملاقات با خانواده های زندانيان سياسی است. در صورتی كه اين گزارشگران با همسرم ملاقات كنند، اميدوارم از وضعيت وی مطلع شوند و اين موضوع را پيگيری كنند و فكر می كنم كه اين موضوع تاثير خوبی در روند پرونده داشته باشد.

«نرگس محمدي» ، همسر «تقی رحماني» ديگر زندانی ملی مذهبی هم می گويد:« در صورتی كه چنين ديداری مورد تقاضا واقع شود با اين گزارشگران ديدار خواهيم كرد و از آن استقبال می كنيم.»

«فريده جمشيدي»، همسر «هدی صابر» سومين زندانی ملی مذهبی نيز تصريح می كند: «در صورتی كه اين گزارشگر تقاضای ديدار با خانواده زندانيان را داشته باشد می پذيريم، چون فكر می كنم اين كار مفيد است.»

از سوی ديگر « زهرا بهنودي» همسر «هاشم آقاجري» ، استاد تاريخ دانشگاه تربيت مدرس كه حدود يك سال قبل به اعدام محكوم شد، خبر داده كه گزارشگر ويژه آزادی عقيده و بيان كميسيون حقوق بشر با هاشم آقاجری ملاقات خواهد كرد. او در عين حال تاكيد كرده كه ما نيز به عنوان خانواده ای كه مورد ظلم واقع شده است قطعا به ديدار اين گروه خواهيم رفت و مسائل و مشكلات خود را با آنها در ميان خواهيم گذاشت.

XS
SM
MD
LG