لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

شرکت عليرضا رضايی كشتی ‌گير سنگين وزن ايران در جام ياريگين - 2003-11-05


نفر سوم رقابت‌های جهانی نيويورك فردا تهران را به مقصد مسكو ترك می ‌كند تا در جام ياريگين با تمامی سنگين وزن‌های مطرح جهان دست و پنجه نرم كند. عليرضا رضايی پيش از اين سفر در گفتگو با خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: برد و باخت مهم نيست، بلكه برای آشنايی با كلاس كشتی ‌گيران سنگين وزن جهان راهی مسكو می ‌شوم.
وی ادامه داد: پس از مسابقات جهانی از ناحيه پا مصدوم شدم و ۲۰ روز پايم در گچ بود و پس از باز كردن گچ پای خود، تنها ۴ يا ۵ جلسه تمرين كرده‌ام. بنابراين از آمادگی بالايی برای شركت در جام ياريگين برخوردار نيستم و با اين شرايط كمتر كسی حاضر به شركت در مسابقه می ‌شود.

وی افزود: عدم كسب نتيجه در مسابقات تداركاتی اهميت چندانی ندارد و اين گونه ميادين زمينه پيشرفت كشتی ‌گير و موفقيت‌های آينده را هموار می ‌سازد. با حضور در جام ياريگين قصد دارم، با كلاس‌های مختلف كشتی ‌گيران دنيا آشنا‌تر شوم تا به هدف اصلی خود كه كسب مدال در المپيك است، نزديك‌ شوم.

در ادامه گفتگو با ايسنا، رضايی تفكر حضور در تورنمنت با آمادگی صد در صد را اشتباه دانست وتصريح كرد: اگر كمتر به برد و باخت توجه داشته باشيم، می ‌توان با آمادگی نسبی نيز در تورنمنت‌ها شركت كرد تا كشتی ‌گير به اهداف بعدی خود كه پيروزی در ميادين رسمی است، دست يابد.
نفر سوم جهان در وزن ۱۲۰ كيلوگرم در رابطه با حضور كشتی ‌گيران خارجی نظير رجب كارا در ليگ گفت: حضور آزاد كارانی از روسيه و تركيه برای كشتی‌ ايران بسيار مفيد است و باعث رشد كشتی می ‌شود. تقابل كلاس بين كشتی‌ ايران، روسيه و تركيه پيشرفت اين ورزش را به همراه دارد و از لحاظ تبليغاتی نيز كمك زيادی به كشتی می ‌كند.
رضايی در پايان خاطرنشان كرد: اخيرا صحبت‌هايی پيرامون سپردن هدايت تيم ملی به برزگر شده است و در اين رابطه بايد گفت كه شكی در توانايی‌های فنی و مديريتی وی نيست و اميدوارم با مشخص شدن كادر مربيان تيم ملی كه جملگی از خبرگان و دلسوختگان اين ورزش هستند، دست به دست هم دهيم تا تيم ملی در المپيك آتن موفق شود.

XS
SM
MD
LG