لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۸

مذاکرات آريل شارون با مقامات روسيه در مسکو - 2003-11-04


آريل شارون، نخست وزير اسرائيل برای دومين روز در مسکو به مذاکره با مقامات روسيه ادامه می دهد و سعی دارد آنها را متقاعد سازد يک قطعنامه پيشنهادی را که نقشه راه صلح خاورميانه را تائيد می کند پس بگيرند.

به نظر می رسد آريل شارون موفق نشده است روسيه را به پس گرفتن پيش نويس قطعنامه ای که نقشه راه صلح خاورميانه را تائيد می کند متقاعد سازد. آقای شارون پس از دو روز مذاکره با رهبران روسيه در مسکو، فقط با قولی که روسيه در ادامه پای بندی به صلح و ثبات در خاورميانه داد بازگشته است. اسرائيل می گويد از پيش نويس به طور اصولی پشتيبانی می کند، اما تاکيد دارد که پيش از تشکيل هر حکومت فلسطينی، تشکيلات خود گردان فلسطينی بايد گروه های ستيزه جو را که در حملات تروريستی دست دارند سرکوب کند. در گفت و گوهای روز سه شنبه، شارون و نخست وزير روسيه در باره مسائل اقتصادی و تجاری نيز بحث کردند.

انتظار می رفت شارون روز سه شنبه پيش از بازگشت به بيت المقدس با ميخائيل کاسيانوف، نخست وزير و ايگور ايوانف، وزير امور خارجه روسيه به گفت و گو بنشيند.

روز دوشنبه شارون با ولاديمير پوتين رئيس جمهوری ملاقات کرد. به گفته مقامات اسرائيل، پوتين اعتراض شارون به پيش نويس قطعنامه ای را که روسيه به شورای امنيت ارائه داده است شنيد، اما هيچ کاری را تعهد نکرد. پيش نويس قطعنامه پيشنهاد می کند که يک حکومت فلسطينی تا سال ٢٠٠۵ تشکيل شود.

XS
SM
MD
LG