لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

قرعه کشی گرين کارت آمريکا - 2003-11-03


شرايط و تغييرات قرعه کشی گرين کارت DV-2005

همه ساله دولت آمريکا به حدود ۵۰ هزار نفر از متولدين کشورهای مختلف جهان از طريق قرعه کشی، گرين کارت مجانی می دهد. هر سال ايرانيان مقيم ايران و خارج کشور در اين قرعه کشی شرکت نموده و برنده می شوند.

شرکت در اين قرعه کشی رايگان است و هيچ هزينه ای ندارد. تنها شرط آن، داشتن ديپلم دبيرستانی و يا دو سال سابقه کار مفيد در طی ۵ سال اخير در يکی از مشاغلی است که مورد تأئيد وزارت کار آمريکا باشد. شرايط سنی وجود ندارد. هر شخص فقط می تواند يک فرم بنام خود پر کند و زن و شوهرها می توانند هر کدام يک فرم جداگانه ارسال کنند و بدين ترتيب شانس آنها دو برابر خواهد شد.

تغييرات جديد امسال

١- از امسال نيازی به ارسال و پست کردن فرم نيست چرا که دولت آمريکا همه چيز را کامپيوتری کرده است و شما بايد فرم را روی مانيتور کامپيوترتان پر کرده و عکس را به آن ضميمه نماييد.

۲- از امسال نيازی به امضا کردن فرم نيست.

٣- امسال زمان آغاز و پايان پر کردن و ارسال فرم های الکترونيکی بجای يک ماه به ۲ ماه تغيير کرده و صفحه ويژه فرم گرين کارت فقط از روز شنبه اول نوامبر ۲۰۰۳ تا روز سه شنبه ۳۰ دسامبر ۲۰۰۳ فعال خواهد بود.

٤- آدرس فرم ثبت نام بصورت زير است:

http://www.dvlottery.state.gov

در اين آدرس شما می توانيد از اول نوامبر تا آخر دسامبر ۲۰۰۳ فرم را پر کرده و آن را همراه با عکس ارسال نماييد.

۵- پس از ارسال فرم و بازديد مجدد اطلاعات وارده ، با کليک بر روی دکمه Submit Form ، خود سايت با پيغامی، شما را از دريافت و ذخيره فرمتان در تاريخ و ساعت مشخص آگاه می کند. لازم به ذکر است که ايميلی بصورت جداگانه برای شما ارسال نخواهد شد.

۶- هيچ هزينه دولتی برای شرکت در اين قرعه کشی وجود ندارد و کاملا رايگان است اما اگر برنده شويد، در بين ماههای می و جولای ٢٠٠٤ از طرف دولت آمريکا نامه ای به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد و در هنگام مصاحبه هزينه هايی را خواهيد پرداخت.

۷- در صورت برنده نشدن هيچ نامه يا ايميلی برايتان ارسال نخواهد شد.

۸- اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام، مانند سالهای گذشته است. شامل نام و نام خانوادگی، تاريخ تولد، شهر، استان و کشور محل تولد، آدرس پستی فعلی شما، مجرد يا متاهل و اينکه زن هستيد يا مرد. تلفن و ايميل اجباری نيست و در صورت تمايل می توانيد اضافه کنيد.

٩- تمام متولدين ايران از سراسر دنيا، حتی ايرانيان درون آمريکا، می توانند در اين قرعه کشی شرکت کنند.

مشخصات عکس

عکس بايد بصورت ديجيتال و با فرمت JPEG باشد. عکس ها می توانند رنگی يا خاکستری باشند اما اگر مونوکروم و با عمق 2 bit color dept باشند، پذيرفته نمی شود.

اندازه و شفافيت (Resolution) عکس ها بايد 240*320 پيکسل بوده و عمق رنگ آن بايد ۸ بيت يا ٢٤ بيت رنگی و ٨ بيت خاکستری باشد.

اگر از عکستان اسکن می گيريد، اندازه آن عکس بايد ٢ اينچ در ٢ اينچ ( يا ۵۰ ميليمتر در ۵۰ ميليمتر) بوده و Resolution آن dpi ۱۵۰ باشد. بزرگترين اندازه عکسی که می فرستيد نبايد بيش از ۶۲۵۰۰ بايت باشد.

عکس های با حجاب مورد قبول است اما صورت شخص بايد کاملا آشکار و رو به دوربين باشد. اما عکس های نظامی و کلاهدار پذيرفته نمی شود.

عکس دسته جمعی برای اعضای خانواده قابل قبول نيست و عکس شخص متقاضی، همسر وی و فرزندان مجرد زير ۲۱ سال بايد هر يک بصورت جداگانه ارسال شود.

XS
SM
MD
LG