لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

افزايش ۱۵ درصدی زنان روسپی در تهران - 2003-11-02


تعداد دختران فراری و زنان روسپی تهران، طی شش ماه نخست سال جاری ، پانزده درصد افزايش داشته است.

به گزارش سايت بازتاب ، دكترهادی معتمدی ، مدير دفتر آسيب ديدگان سازمان بهزيستی ايران ، ضمن اعلام اين خبر تعداد زنان روسپی را بازهم رو به رشد خوانده و می افزايد : (( در حال حاضر ميانگين سنی دختران فراری و خيابانی با يك سال كاهش به ۱۵ تا ۲۰ سال رسيده است. ))

اين پايگاه اينترنتی همچنين به نقل از معتمدی خاطرنشان می كند كه دلايل اصلی افزايش زنان خيابانی ، رشد جمعيت، اعتياد و بيكاری فراگير در جامعه ايران است و در عين حال اذعان می دارد : (( فعلا هيچ آمار دقيقی از تعداد واقعی زنان روسپی تهران در دست نيست.))

بازتاب در ادامه گزارش خود با اشاره به نظر مردم در اين خصوص می نويسد:(( مردم تهران از افزايش روزافزون زنان خيابانی ابراز نگرانی ميكنند. به گفته مردم، دليل اصلی فساد در جامعه آن است كه مسئولان به جای كنترل و نظارت بر اين پديده سعی در سركوبی آن دارند. ))

اين سايت در عين حال به افزايش سرسام آور تعداد دختران و زنان روسپی در ايران اشاره وخاطر می كند: (( به گفته جامعه شناسان، نود درصد زنان روسپی در ايران، تنها به دليل مشكلات مالی خودفروشی ميكنند . . . سير صعودی فحشا، ايدز و ديگر معضلات اجتماعی در تهران موجب شده تا برخی از مسؤولان از اعلام آمار دقيق آن خودداری كنند. ))

XS
SM
MD
LG