لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۴

در يک حمله به  هليکوپتر غول پيکر پانزده سربازآمريکائی کشته شدند - 2003-11-02


در يک حمله به هليکوپتر غول پيکر حمل نقل نظامی آمريکا در عراق ۱۵ سرباز کشته و بيش از ۲۰ نفر مجروح شدند. شاهدان عينی گفته اند دو هليکوپتر شنوک در نزديکی شهر فلوچه در حال پرواز بودند مورد اثابت حد اقل دو موشک قرار گرفتند.

يک سخنگوی ارتش آمريکا گفت اين حادثه در دست بررسی است . در واشنگتن وزير دفاع آمريکا دانلد رامسفلد، اين حادثه را يک تراژدی برای آمريکا قلمداد کرد و قول داد که مسئولين اين حادثه شکست خواهد خورد.

اين حمله مرگبار ترين حمله از پايان جنگ عمده در شش ماه گذشته بر عليه نيروهای آمريکائی بوده است. همچنين در يک حمله ديکر در بغداد يک سرباز آمريکائی در ساعات اوليه امروز – يکشنبه- در اثر انفجاريک بمب کنارجاده در حالی که کاروان نظامی می گذشت ، کشته شد.

ادادمه خبر

وزير دفاع آمريکا، دانلد رامسفلد گفت حمله به آمريکائيان بازدارنده بقول او يک جنگ سخت طولانی مدت بر عليه تروريسم جهانی نخواهد بود. آقای رامسفلد امروز يکشنبه به خبر نگاران گفت که« روزهای تراژک » ی خواهد بود ، اما پرزيدنت بوش همچنان مصمم است تا در جنگ عليه تروريست ها پيروز شود.

وزير دفاع گفت نيروهای آمريکا « موفقيت عالی » برای جذب سربازان سابق ارتش عراق برای همکاری و کمک به با ثبات سازی امنيت در عراق داشته اند. مدت کوتاهی بعد از جنگ نيرو های آمريکا ارتش عراق را منحل کردند، اين حرکت از طرف عده ای مورد انتقاد قرار گرفت و گفته شد که اين حرکت به امنيت کشور لطمه خواهد زد.

K

XS
SM
MD
LG