لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

افسانه نوروزی از شيرين عبادی خواست وكيل او شود - 2003-10-29


افسانه نوروزی از شيرين عبادی ، وكيل ايرانی برنده جايزه صلح نوبل ، خواست تا به همراه عبدالصمد خرمشاهی دفاع ازاو را بر عهده بگيرد.

نوروزی كه متهم به قتل فرمانده حفاظت اطلاعات نيروی انتظامی در جزيره كيش است اين نامه را سی ام مهر ماه از زندان بندرعباس برای خانم عبادی ارسال كرده است. نوروزی می گويد درمقام دفاع از خود مقتول را كه قصد تجاوز به او را داشته از پای در آورده است اما چندی پيش حكم اعدام او توسط قوه قضائيه ايران تاييد شد.

افسانه نوروزی در نامه خود به شيرين عبادی ضمن اشاره به زحمات عبدالصمد خرمشاهی ، وكيل فعلی اش ، تاكيد كرده است : (( از شما تقاضا دارم وكالت من را در دفاع از حقوق زنان و وكالت فرزندم را در دفاع از حقوق كودكان به عهده بگيريد. ))

پيش از اين نيز در پی انتخاب خانم عبادی به عنوان برنده جايزه صلح نوبل ، استفان هاشمی ( فرزند زنده ياد زهرا كاظمی ) از ايشان تقاضا كرده بود تا وكالت مادر درگذشته اش را بر عهده بگيرد. خانم كاظمی ، عكاس و خبرنگار ايرانی ـ كانادايی ، اواخر خرداد ماه امسال پس از بازداشت و انتقال به زندان های ايران ضربه مغزی شد و در گذشت.

افسانه نوروزی در بخش ديگری از نامه خود ياد آور شده است : (( خدايا به فريادم برس . اگر از همسر مقتول سئوال كنيد كه اگر او به جای من بود چه می كرد ، قطعا خواهيد شنيد كه او نيز همين كار را می كرد. ))

خانم نوروزی صاحب شوهر و يك دختر پانزده ساله است كه هر دوی آنها نيز پيش از اين با ارسال نامه ها وانجام مصاحبه های دردمندانه ای از مقامات قضايی ايران خواسته بودند تا مجددا به پرونده اين زن دربند رسيدگی شود. نظرات كارشناسانه اوليه خانم نوروزی را بی گناه تشخيص داده بود.

XS
SM
MD
LG