لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

۲۰۰ عنوان كتاب كودك ايرانی در فهرست كتابخانه ديجيتالی آمريكا، آرش ايرانی - 2003-10-28


آرش ايرانی

۲۰۰ عنوان كتاب ايرانی در حوزه كودك و نوجوان در كتابخانه بين المللی آمريكا ديجيتالی می شوند. اين كتاب ها برگزيده ۴۰ سال نشر كتاب كودك در ايران است.

خانم شهلا افتخاری مسئول كتابخانه شورای كتاب كودك ضمن بيان اين مطلب به خبرگزاری ((مهر)) می گويد : (( در بيست و هشتمين كنگره ادبيات كودك كه سال جاری در شهر بازل سوئيس برگزار شد ، يكی از مسئولين اين كتابخانه با مشاهده دستاوردهای ايران در حوزه ادبيات كودك و نوجوان ، ابراز تمايل كرد كه در نخستين مرحله ايجاد كتابخانه ديجيتالی كتاب های كودك و نوجوان آمريكا ، كتاب های فارسی را نيز در ليست كتاب های ديجيتالی خود قرار دهند. ))

وی همچنين با اشاره به زمان اتمام اين طرح فرهنگی می افزايد : (( اجرای اين پروژه تا سال ۲۰۰۶ به طول می انجامد و تا آن زمان ۲۰۰ كتاب برای كتابخانه ديجيتالی امريكا ارسال خواهد شد ، اين كتاب ها بايد بر طبق اطلاعات كتابشناسی و موضوع تقسيم بندی تا در هر سری آماده ارسال باشند. ))

افتخاری در پايان اين گفتگو خاطرنشان می كند : (( تصويرگری و متن ، هر دو در انتخاب اين آثار مورد توجه بودند و در ميان آثار منتخب ، نام نويسندگان و تصويرگران مطرح كتاب های كودك و نوجوان به چشم می خورد. ))

XS
SM
MD
LG