لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

طی ۳ ماه گذشته ازمايشات دوپينگ دو فوتباليست ساکن انگليس مثبت بوده است  - 2003-10-27


دو بازيکن ساکن انگليس طی ۳ ماه اخير آزمايش هايی مثبت برای مواد مخدر کوکائين و اکستاسی داشته اند. سازمان ضد دوپينگ دولت انگلستان موسوم به يو کی اسپورت روز شنبه نتايج آزمايشات مواد مخدر خود را انتشار داد، که اين در پيآمد عدم حضور ريو فرديناند، مدافع تيم ملی فوتبال انگليس و تيم باشگاهی منچستر يونايتد، در آزمايشی است که برای او مقرر شده بود. اسامی دو بازيکن خاطی و باشگاه های شان از سوی سازمان ضد دوپينگ دولتی يا اتحاديه فوتبال انگلستان انتشار نيافته است ولی اين دو در زمره ۲۷۲ فوتباليست از ۵ دسته بالای فوتبال انگلستان، از جمله ليگ ممتاز يا برتر، هستند که بين اول ماه ژوئيه و سی ام سپتامبر مورد آزمايش قرار گرفتند.

يک سخنگوی سازمان ضد دوپينگ گفت: «اين بر عهده ما نيست که از اسامی نام ببريم...» و سخنگوی اتحاديه فوتبال انگليس نيز گفت که بسته به نتيجه يک مورد بخصوص، ممکن است در آينده نام هايی انتشار يابد.

استفاده از مواد مخدر در صحنه فوتبال انگلستان هرگز به عنوان يک مسئله گسترده مورد نظر نبوده است ولی در يک مورد مارک بوسنيچ، دروازه بان پيشين باشگاه های انگليسی چِلسی و منچستر يونايتد، پس از آنکه آزمايش او برای کوکائين در سال گذشته نتيجه مثبت داد به مدّت ۹ ماه از بازی محروم شد.

XS
SM
MD
LG