لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۷

دبير شورای عالی امنيت ملی ايران : اجازه ورود بازرسان به اماكن سری را نمی دهيم - 2003-10-25


حسن روحانی : اجازه ورود بازرسان به اماكن سری را نمی دهيم

حسن روحانی ، دبير شورای عالی امنيت ملی ايران ، با اشاره به پذيرش پروتكل الحاقی از سوی اين كشور می گويد : (( ما نمی گذاريم اخبار و اطلاعات سری و اماكن مقدس ما مورد تعرض قرار گيرد و اجازه ورود بازرسان به اين مكان ها را نخواهيم داد. ))

پيش تر در نشست چهار جانبه تهران و وزرای خارجه 3 كشور اروپايی (انگليس ، فرانسه و آلمان) تاكيد شده بود كه ايران بدون هيچ قيد و شرطی پروتكل الحاقی آژانس بين المللی اتمی را پذيرفته است. پذيرش اين پروتكل به آن معناست كه بازرسان آژانس بين المللی انرژی اتمی می توانند بدون هيچ محدوديتی زمانی و مكانی ، هر نقطه از كشور امضا كننده را جستجو كنند.

روحانی همچنين در بخش ديگری از اظهارات خود به توقف غنی سازی اورانيم در ايران پرداخته ومی افزايد: (( فعاليت غنی سازی اورانيوم كشور هيچ وقت تعطيل نخواهد شد بلكه برای اثبات دروغگويی دشمنان برای مدت كوتاهی آن را به حال تعليق در آورده ايم و در صورتی كه اروپا به تعهدات خود عمل نكند، آن را از سر می گيريم. ))

به گزارش خبرگزاری مهر ، وی اضافه می كند: (( ما يك توطئه دشمن را خنثی كرده ايم اما اين پايان راه نيست امتحان ما نسبت به غرب و اروپا در اجلاس بعدی در آبان ماه است اگر به قول های خود عمل كردند به شفاف سازی ادامه می دهيم اما اگر ببينيم فريبی در كار است ديگر نبايد از ما انتظار شفاف سازی داشته باشند. ))

دبير شورای عالی امنيت ملی ايران در عين حال ابراز عقيده می كند : (( ما وقتی معاهده ای را می پذيريم كه امتيازاتی را در آن به دست آوريم.))

شايان ذكر آنكه يوشكا فيشر ، وزير امور خارجه آلمان ، پس از بازگشت از تهران به كشورش در جمع خبرنگاران ياد آور شده بود : (( در توافق با ايران هيچ امتيازی به تهران نداديم . ))

XS
SM
MD
LG