لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۳

تبريك ۱۷۹ نماينده مجلس ايران به شيرين عبادی - 2003-10-16


در حالی كه اين روزها اكثر تريبون های متعلق به جناح محافظه كار در ايران ضمن سياسی خواندن اعطای جايزه صلح نوبل به خانم شيرين عبادی ايشان را مورد انتقاد و حتی اهانت های شديدی قرار می دهند ، ۱۷۹ تن از نمايندگان اصلاح طلب مجلس با امضا نامه ای اين موفقيت جهانی را به وی تبريك گفته اند.

نمايندگان مجلس در اين نامه آورده اند : (( امروزه در سراسر جهان ، تلاش برای صلح و دوستی ملت ها ، گسترش ارزش های بشری و احترام و رعايت حقوق انسانی به جريانی غير قابل توقف تبديل شده است . كشور ما نيز دهها سال پيش شاهد تلاش های خستگی ناپذير بسياری برای تحقق ازادی های عمومی و خصوصی بوده است. ))

امضا كنندگان نامه در بخش ديگری از آن خاطر نشان كرده اند : (( خانم شيرين عبادی زن مسلمان ، قاضی و حقوقدان كه در كسوت وكالت به دفاع از حقوق مردم ، به ويژه زنان و كودكان پرداخته و در جهت دفاع از حقوق بشر گام برداشته ، در شمار انسان های مسئول و درد آشنايی است كه با اعتقاد به عدم تعارض ميان اسلام و اهداف حقوق بشر ، طی سه دهه اخير فعاليت ها و پيگيری های مجدانه و موثر برای تحقق بخشيدن به اين اهداف داشته است. ))

جالب است بدانيد اين نامه در حالی انتشار يافته است كه بسياری از روزنامه های تندرو چاپ تهران می كوشند تا در حركتی هماهنگ چهره ای كاملا اسلام ستيز و لا مذهب در ميان مردم از خانم عبادی ترسيم كنند. برای نمونه روزنامه های كيهان و جمهوری اسلامی طی دو سه روز گذشته ايشان را زنی كم سواد و آلت دست بيگانگان توصيف كرده اند. همچنين در اين ميان هفته نامه يالثارات ، ارگان انصار حزب الله ، نيز در شماره امروز خود ( ۲۳ مهر ) گوی سبقت را از همفكران ديگرش ربوده و شيرين عبادی را صهيونيست معرفی كرده است! اين نشريات حضور بدون روسری خانم عبادی در زمان دريافت جايزه نوبل را دليلی برای طرح اتهامات خود قلمداد می كنند.

نمايندگان انتشار دهنده نامه تبريك به شيرين عبادی در پايان تصريح كرده اند: (( انتخاب ايشان را به عنوان برنده جايزه صلح نوبل و فردی شاخص كه در جهان برای گسترش و تعميق صلح و مردم سالاری و ارتقای هنجارهای حقوق بشری بسيار كوشيده ، به همه كسانی كه برای عينيت بخشيدن به ارزش های بشری تلاش می كنند ، به ويژه به جامعه زنان تبريك و تهنيت می گوييم. ))

XS
SM
MD
LG