لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۳

موزه اينترنتی هنر مفهومی دانشگاه برکلی - 2003-10-16


آرش ايرانی

به تازگی موزه هنری دانشگاه بركلی آمريكا با صرف هزينه ای معادل ۵۰ هزار دلار سايت اينترنتی با نام ((موزه هنر مفهومي)) را راه اندازی كرده است.

در اين سايت لينك های متعدد و مفيدی از مجموعه های هنری هفت موسسه هنری در آمريكای شمالی تعبيه شده است. همچنين شاخه هايی از هنر مفهومی كه در اين سايت به آنها پرداخته شده عبارتند از: هنر چند رسانه ای يا مولتی مديا آرت، هنر اجرا ، ويدئو ارت ، چيدمان و . . .

روزنامه شرق به نقل از رادمك نيل ، سرپرست موزه هنری بركلی ، در اين باره می نويسد : (( جا دادن همه اين آثار در يك موزه كار دشواری است. اگر در زمانی كه يك هنرمند اثری از هنر اجرا را به نمايش درمی آورد در مكان حضور نداشته باشيد، آن را از دست خواهيد داد. اما می توانيد فيلم ويدئويی هر اجرا را در شبكه اينترنت ملاحظه كرده و نظر خود را نيز ثبت كنيد. اين سايت مجموعه ای كم نظير از آثار هنر مفهومی اساتيد، دانشجويان و مردم عادی را جمع آ وری كرده و دائم در حال افزودن فيلم ها و اسناد صوتی و نوشتاری جديدی به اين مجموعه است.))

هفت موسسه هنری معتبر در راه اندازی اين سايت همكاری كرده اند كه از جمله آنها می توان به موزه هنری كالج دارتموث، موسسه تحقيقات هنری كشتي، موزه هنر دانشگاه آيووا، گالری ملی كانادا و مركز هنری واكر اشاره كرد كه در كنار موزه هنری دانشگاه بركلی اين سايت را حمايت می كنند.

XS
SM
MD
LG