لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

ديويد بكهام سر از شيراز در آ‎ورد  - 2003-10-14


اين روزها اگر گذرتان به شيراز بيافتد علاوه بر سياحت بناهای تاريخی و جاذبه های گردشگری اين شهر كهن با موضوع قابل توجه ديگری نيز مواجه خواهيد شد ؛ تصوير جنجالی ديويد بكهام سر از بزرگ راه های شيراز در آورده است !

در اين بيلبرد بزرگ تبليغاتی كه پيش از اين در تهران سر و صدای زيادی برپا كرده بود ، سر و شانه های بكهام ، فوتباليست پر طرفدار تيم ملی انگليس و بازيكن فعلی تيم رئال مادريد ، در كنار يك گالن روغن موتور نمايش داده می شود. اين تصوير اواسط شهريور ماه امسال در شش نقطه از بزرگ راه های تهران نسب شده بود كه به دليل اعتراض های صورت گرفته ، در كمتر از سه هفته ( اواخر شهريور ) ابتدا چهره بكهام پوشانده شد و در كمتر 24 ساعت بعد از آن نيز كل تصوير پاره پاره و برای هميشه بر چيده شد.

در آن زمان عليرغم آنكه بسياری از آگاهان مسئوليت اين اتفاق را بر عهده شورای شهر محافظه تهران می دانستند اما رسول خادم ، يكی از اعضا اين شورا طی مصاحبه ای با بخش فارسی بی بی سی اين امر را به كلی رد كرد و گفت شورای شهر در اين جريان دخالتی نداشته است.

واين در حالی بود كه دفتر خبرگزاری رويترز در تهران صراحتا از نقش شورای شهر در اين جريانات خبر می داد: ((مجوز اين کار از سوی دولت اصلاح طلب صادر شده است. اما شورای شهر تهران پس از سه هفته نسبت به چهره او که در ترافيک های تهران از هر سو خودنمايی می کرد اعتراض کرد.))

البته جالب است بدانيد بيلبردی كه اكنون نمايشگر تصوير بكهام در شيراز است به مراتب از بيلبردهای اختصاص يافته به اين امر در تهران بزرگ تر است و با توجه به قرار گرفتن آن درنزديكی نقطه ورودی – خروجی شهر ( كمی پايين تر از دروازه قرآن ) بسيار جلب نظر می می كند.

پيش از اين مدير شركت تبليغاتی استفاده كننده از تصوير بكهام با اشاره به محدوديت های ايجاد شده به خبرگزاری رويترز گفته بود : (( در نظر داريم عکس بيلبوردها را عوض کنيم طوری که بکام فقط از پشت سر مشخص باشد.))

اما ظاهرا اين طور كه پيداست شركت تبليغاتی به اين نتيجه رسيده است تا با درد سر كمتری چهره فوتباليست پر طرفدار انگليسی و كالای مورد نظرش را در شهرستان های ديگر به نمايش بگذارد.

XS
SM
MD
LG