لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی، روز پنج شنبه در تهران خواهد بود - 2003-10-13


مقامات رسمی ايران می گويند، رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی، روز پنج شنبه در تهران خواهد بود. هدف از اين ديدار بحث و گفتگو در رابطه با پروژه اتمی ايران است.

ديدار محمد البرادعی، قبل از پايان مهلت داده شده انجام می گيرد. سازمان بين المللی انرژی اتمی تا ٣١ ماه اکتبر به دولت ايران فرصت داده است تا ثابت کند تحت پوشش اهداف غير نظامی، در تلاش برای توليد و توسعه تسليحات اتمی نيست.

سازمان بين المللی انرژی اتمی، سفر آقای البرادعی به ايران را که قرار است در اين هفته انجام گيرد، هنوز مورد تاييد قرار نداده است.

آقای خاتمی در سخنان روز چهارشنبه گذشته خود گفت، ايران آماده هرگونه همکاری با سازمان انرژی اتمی است تا ثابت کند که پروژه اتمی اين کشور تنها برای توليد برق است، مشروط براينکه امنيت ملی مورد خطر قرار نگيرد.

آقای خاتمی همچنين گفت، عليرغم تلاش بين المللی برای جلوگيری از پروژه اتمی ايران، اين کشور به غنی ساختن اورانيوم ادامه خواهد داد. اورانيوم غنی شده می تواند برای توليد تسليحات اتمی مورد استفاده قرار گيرد.

بازرسان سازمان بين المللی انرژی اتمی، دو منطقه را در ايران رد يابی کرده اند که برای غنی ساختن اورانيوم مورد استفاده قرار می گيرد. R

XS
SM
MD
LG