لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۶

تيم زنان آلمان جام جهانی فوتبال را ازآن خود کرد  - 2003-10-13


روز يکشنبه در مسابقه فينال جام جهانی فوتبال زنان که امسال در خاک ايالات متحده برگذار شد تيم ملی آلمان در ورزشگاه شهر کارسون در ايالت کاليفرنيا با نتيجه ۲ بر ۱ در وقت اضافی با گل طلايی رقيب سوئدی را شکست داده و به عنوان قهرمانی دست يافت. نيا کونزر، بازيکن ذخيره تيم ملی فوتبال زنان آلمان، در دقيقه هشتم وقت اضافی گل طلايی کشورش را با سر روی ضربه آزاد يارش، رناته لينگور، در برابر کارولين يوئنسون، دروازه بان سوئدی، به ثمر رسانيد و به اين ترتيب، آلمان برای نخستين بار جام جهانی فوتبال زنان را کسب کرد.

در اين فينال جام جهانی زنان تيم ملی سوئد در دقيقه ۴۱ با کار هانا ليونگبرگ، بازيکن خود، دروازه آلمانی ها را گشود، تا آنکه مارن ماينرت، ستاره درخشان فوتبال زنان آلمان، در اولين دقيقه نيمه دوّم با گل خويش نتيجه را ۱ بر ۱ مساوی کرد. هر دو تيم پس از آن بخت هايی عالی برای گل زدن داشتند ولی کار عالی دروازه بانها در هر دو سو نتيجه را تا پايان وقت قانونی مساوی نگاهداشت و در وقت اضافی هم نيا بازيکن رزرو گل طلايی پيروزی را به ثمر رساند.

آلمان در اين دوره جام جهانی فوتبال زنان در تمامی شش مسابقه اش برنده شد و با به ثمر رساندن ۲۵ گل بهترين تيم گلزن جام جهانی بود. بيرگيت پرينتز آلمانی که او نيز همراه با مارن ماينرت از ستارگان فوتبال زنان به شمار ميرود با ۷ گل بهترين گلزن شناخته شده و کفش طلايی فدراسيون بين المللی فوتبال ـ فيفا ـ را دريافت داشت و افزون بر آن، از سوی رسانه های خبری توپ طلايی را به عنوان ارزشمندترين بازيکن دوره مسابقات جام جهانی به منزل ميبرد.

آخرين باری که دو تيم ملی زنان آلمان و سوئد در يک مسابقه بزرگ در برابر هم قرار گرفتند در فينال قهرمانی اروپا در سال ۲۰۰۱ بود، که آلمان آن مسابقه را ۱ بر صفر برد . روز شنبه در مسابقه تعيين تيم مکان سوّم در جام جهانی فوتبال زنان، ايالات متحده با نتيجه ۳ به ۱ کانادا را مغلوب کرد... ايالات متحده که ۴ سال قبل فاتح جام شده بود هفته پيش در دور نيمه نهايی به طور شگفت زده با نتيجه ۳ به صفر مغلوب تيم آلمان شده بود.

XS
SM
MD
LG