لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۸

تيم ملی فوتبال ايران با سه گل، فاتح جام بين قاره‌ای آسيا - اقيانوسيه شد - 2003-10-12


نيمه نخست ديدار تيمهای فوتبال ايران و نيوزيلند با نتيجه‌ ۲ بر صفر به سود تيم ايران پايان يافت.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران( ايسنا)، اين ديدار راس ساعت ۱۵:۳۰ با قضاوت داور سوری آغاز شد كه در نيمه اول تيم ايران با دو گل علی كريمی برابر نيوزيلند به برتری رسيد.

پس از پايان نيمه‌ نخست اين بازی، هر دو تيم بدون ايجاد تغيير خاصی در تركيب خود، نيمه دوم را آغاز كردند.
در اين نيمه نيز همانند نيمه‌ نخست توپ و ميدان كاملا در اختيار ملی پوشان ايران قرار داشت، تا تيم شاهرخی با تفكرات «برانكو ايوانكويچ» بار ديگر شايستگی خود را به عنوان تيم اول آسيا بر همگان ثابت كند.

حملات تيم ايران در همان لحظات ابتدايی نيمه دوم به روی دروازه‌ نيوزلند آغاز شد. در دقيقه‌ ۴۸ بازی، مهدوی ‌كيا از جناح راست پاسی را برای نيكبخت واحدی ارسال كرد كه اين توپ توسط دروازه ‌بان دفع شد. در دقيقه ۵۳،« ديويس » يار شماره ۱۵ نيوزلند به دليل خطای عمد روی كاويانپور با كارت زرد داور روبرو شد. در ادامه، شوت سنگين نكونام در دقيقه ۵۶ از بالای دروازه به اوت رفت.
تيم نيوزلند كه كاملا در برابر فشارهای ايران تسيلم شده بود، سرانجام در دقيقه ۵۹، اولين تعويض خود را انجام داد كه بر اين اساس « اوپش پونا » به جای« ايوان واسيليچ » وارد ميدان شد.

مهدی مهدوی ‌كيا كه يكی از بهترين بازيهای خود را در اين مسابقه انجام داد، در دقيقه‌ ۶۸پاس عالی را برای كعبی ارسال كرد كه اين بازيكن با ضربه‌ای فنی گل سوم تيم ايران را به ثمر رساند.
در ادامه‌ بازی و در دقيقه‌ ۷۲ نويدكيا به جای نيكبخت و در دقيقه‌ ۸۹، بزيك به جای مهدوی ‌كيا وارد ميدان شدند. مهرداد معدنچی نيز به جای علی كريمی وارد ميدان شد. تيم ملی ايران با برتری سه به صفر برابر نيوزلند، فاتح جام بين قاره‌ای شد تا همچنان قاره‌ اقيانوسيه در حسرت كسب اين جام باقی بماند.

XS
SM
MD
LG