لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

جان نگروپونته، سفير آمريکا در سازمان ملل متحد: ابتدا تقاضای سوريه دررابطه با حصار کشيهای اسراييل مورد بحث قرار خواهد گرفت - 2003-10-10


سفير آمريکا در سازمان ملل متحد می گويد، شورای امنيت سازمان ملل متحد، امروز در پشت درهای بسته تقاضای دولت سوريه را بمنظور رسيدگی به برنامه حصار کشی های اسراييل در داخل سرزمينهای فلسطينيان، مورد بررسی قرار خواهد داد. جان نگروپونته، سفير آمريکا در سازمان ملل متحد، که در ماه ميلادی جاری رياست شورای امنيت را بر عهده دارد، می گويد، هنوز تشکيل جلسه علنی برنامه ريزی نشده است.

نماينده آمريکا می گويد، اعضاء شورا، ابتدا تقاضای سوريه را در مورد متوقف ساختن حصار کشيهای اسراييل مورد بحث قرار خواهند داد. پيشنهاد سوريه، حصار کشيهای اسراييلی ها را " غير قانونی" توصيف می کند.

از سوی ديگر ، اسراييل مدعی است که حصاری که کرانه غربی رود اردن را از اسراييل، جدا می سازد و بخشی از آن از سرزمينهای فلسطينيان عبور می کند، برای جلوگيری ازحمله فلسطينيان به هد فهای اسراييلی ، کاری ضروری است.

اما، فلسطينيان، حصارکشيهای اسراييل را " ديوار برلن " نامگذاری کرده اند و می گويند، اسراييل ، سعی دارد يکجانبه و خود سرانه مرزهای کشور آينده فلسطينی را پيشاپيش مشخص سازد. T

XS
SM
MD
LG