لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۵

مصاحبه گروگانهای آمريکائی با يورگه بوترو خبرنگار اهل کلمبيا - 2003-10-09


سه پيمانکارآمريکائی که توسط شورشيان چپ کلمبيا به گروگان گرفته شده اند، از مقامات مسئول دولت آمريکا خواستند بجای هرگونه عمليات نجات، ازطريق گفتگوبا گروگان گيرندگان به رهائی آنان اقدام کنند.

سه تن گروگانهای آمريکائی باسامی مارک گونزال وس، کيت استنسل و تاماس هاوز، ضمن مصاحبه ای که نوار ويدئوئی آن روز چهار شنبه در برنامه موسوم به "60 دقيقه شماره دو"، از کانال تلويزيونی سی-بی-اس پخش شد، تقاضای خود را مطرح کردند.

برنامه 60 دقيقه شماره دو، مصاحبه ای را که يورگه بوترو،خبرنگار اهل کلمبيا در ماه ژوئيه گذشته انجام داده بود، پخش کرد.

به آقای بوترو اجازه داده شده بود تا تحت نظارت افراد مسلح شورشی با گروگانها ديدار و گفتگو کند.

شورشيان چپ يا "ارتش انقلابی کلمبيا" ،که اختصارا "فارک" خوانده می شوند، به روند مصاحبه نظارت کامل داشتند.

گروگانهای آمريکائی به آقای بوترو، گفتند هرگونه عمليات غير ديپلماتيک احتمال مرگ آنان را موجب خواهد شد، اين عده از دولت آمريکا می خواهند از هرگونه عمليات نجات خودداری کرده و تنها از طريق گفتگوهای ديپلماتيک به حل وضعيت نابسامان آنان ياری دهد.

آمريکائيان، برای بازرسی محصولاتی که برای توليد کوکائين به کار می رود باهواپيمای کوچکی به اين منطقه پرواز کرده بودند، که بر اثر سقوط هواپيما در منطقه تحت اختيار شورشيان، به گروگان گرفته شدند.

چريکها، خلبان آمريکائی هواپيما و يک افسر نظامی اهل کلمبيا را درمرز اين کشور به قتل رساندند.

گروگانها در مصاحبه خود از وضعيت دشوار زندگی در اسارت گفتند.

آنها همچنين گفتند زندگی، در جدائی کامل از دنيای خارج سبب بی اطلاعی آنان از بقيه جهان و حوادث آن شده است. و بعنوان نمونه گفتند از اشغال عراق برهبری آمريکا بی اطلاع بوده اند. T

XS
SM
MD
LG