لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

کنار گذاشته شدن ريو فرديناند فوتباليست ملی پوش انگستان  - 2003-10-08


در جهان فوتبال... تدارکات تيم ملی انگلستان برای مسابقه سرنوشت سازش با ترکيه در دور مقدماتی جام ملت های اروپا دچار سردرگمی کامل شده و اين پس از آن است که ريو فرديناند، بازيکن ملی پوش، بدنبال غيبت برای يک آزمايش مواد مخدر و دوپينگ از سوی سون گوران اريکسون، سرمربی تيم، کنار گذاشته شد .

کنار گذاشته شدن اين مدافع اصلی تيم ملی فوتبال انگلستان و باشگاه منچستر يونايتد با اين مزيد علت همراه شد که مايکل اوئن، مهاجم اول تيم، نيز دوره نقاهت از جراحت اخير پايش را به پايان نبرده است و به موقع برای مسابقه روز شنبه آينده در برابر ترکيه در شهر استانبول آماده نخواهد بود. اين بزرگترين مسابقه برای انگلستان از زمانی است که در تابستان سال گذشته در دور يک چهارم نهايی جام جهانی به برزيل باخت. انگلستان در صورت شکست در مقابل ترکها به طور خودکار به مرحله نهايی جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴ نخواهد رفت .

اتحاديه فوتبال انگليس برغم اعتراضات اريکسون، سرمربی تيم ملی انگلستان، حکم بر آن داد که برای ريو فرديناند نادرست خواهد بود که در مقابل ترکيه بازی کند زيرا ماه پيش برای انجام يک آزمايش مواد مخدر و دوپينگ غايب بود. فرديناند ميگويد که او فراموش کرد نمونه مورد درخواست اتحاديه فوتبال را ارائه دهد زيرا در آن زمان ـ در ۲۳ ماه سپتامبر ـ سرگرم انتقال به منزل جديدش بود. باشگاه منچستر يونايتد از حرف مدافع خود حمايت کرده و ميگويد که اين بازيکن در ۳۶ ساعت متعاقب درخواست اول اتحاديه آزمايش را انجام داده و آن را بخوبی گذراند، ولی اتحاديه فوتبال انگليس ميگويد که اقدام فرديناند ظاهراً معرف پايمالی شديد مقررات ضد دوپينگ اتحاديه است، بنا به اين مقررات، احتمال آن هست که در مورد ريو فرديناند اقدام انضباطی انجام گيرد، که اين ميتواند به محروميت از بازی تا مدت ۲ سال منتهی شود .

پال باربر، مدير بازاريابی و ارتباطات در اتحاديه فوتبال انگليس، در بيانيه ای گفت که با توجه به جديتی که اتحاديه با آن به خدشه دار شدن مقررات کنترل دوپينگ خود مينگرد اين اتحاديه نتيجه گيری کرده است که در دسترس بودن ريو فرديناند برای انتخاب در تيم انگلستان نامناسب است.

XS
SM
MD
LG