لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۹

تيمهای آلمان و سوئد به فينال جام جهانی فوتبال زنان راه يافتند - 2003-10-06


تيم زنان آمريکا کار خود را در جام جهانی فوتبال زنان ناتمام گذاشتند، يکشنبه شب در دور نيمه نهايی جام جهانی فوتبال زنان که امسال در خاک ايالات متحده برگذار ميشود تيم ملی آمريکا، مدافع عنوان قهرمانی، در ورزشگاه شهر پورتلند در ايالت اورگان آمريکا با نتيجه صفر به ۳ مغلوب تيم زنان آلمان شد، که اين نبردی بود بين دو تيم نيرومند و بدون باخت در اين جام .

کرستين گاره فرکس، بازيکن تيم ملی فوتبال زنان آلمان، در دقيقه ۱۵ روی يک ضربه کرنر گل نخست کشورش را با سر به ثمر رسانيد و بعد مارن ماينرت و بيرگيت پرينز، ستارگان درخشان آلمانی، در ثانيه های آخر وقت تلف شده در نيمه دوّم گل های ديگری زدند و آلمان ۳ به صفر پيروز شد. در اين مسابقه دفاع غيرقابل نفوذ آلمانی ها تيم آمريکا را کاملاً مهار و مستأصل کرد .

روز يکشنبه در ديگر مسابقه نيمه نهايی جام جهانی فوتبال زنان، تيم خانم های سوئدی با نتيجه ۲ بر ۱ کانادا را از سر راه برداشت. مالين موستروم و ژوزفين اوکويست، بازيکنان سوئد، با گل های شان در دقايق ۷۸ و ۸۶ تيم خود را به برد نهايی رهنمون شدند.

به اين ترتيب، مسابقه فينال جام جهانی فوتبال زنان امسال در روز يکشنبه آينده ـ ۱۲ ماه اکتبر ـ يک بازی تمام اروپايی بين سوئد و آلمان خواهد بود، روز پيش از آن، شنبه ۱۱ اکتبر، تيم های زنان ايالات متحده و کانادا برای تعيين تيم مکان سوّم در مقابل هم قرار ميگيرند.

XS
SM
MD
LG