لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

نزول خواهران ويليامز در جدول رده بندی جهانی تنيس حرفه ای زنان - 2003-10-01


در جهان تنيس حرفه ای ونوس ويليامز آمريکايی که از زمان باختش در مسابقه فينال ويمبلدون به خواهرش، سرينا، بخاطر جراحت از ناحيه شکم بيرون از گود رقابت بوده است در تورنمنت يا دوره مسابقات هفته آينده در فيلدرشتاد بازی نخواهد کرد.
در پی تورنمنت جام کرملين در مسکو در اين هفته اين دوّمين دوره رقابت هايی است که ونوس خانم در آن غايب ميشود.
ونوس ويليامز که خواهر ناتنی اش، يتونده پرايس، اخيراً در شهر لس انجلس بقتل رسيد حال به رده شماره ۶ تنيس حرفه ای خانمها نزول کرده است .
سرينا ويليامز که او نيز از ويمبلدون به بعد بازی نکرده است در ماه پيش عملی بر روی زانويش داشت و حال به رده شماره ۳ تنزل کرده و پشت سر کيم کليسترز و ژوستين هنن هاردن از بلژيک قرار دارد.
قرار است که خواهران ويليامز در تاريخ ۲۷ ماه اکتبر در تورنمنت تنيس شهر فيلادلفيا راکت بدست بگيرند.

همچنان در جهان تنيس زنان... آناستاسيا ميسکينا از روسيه با برد در مقابل ژوستين هنن هاردن از کشور بلژيک که قهرمان تنيس آزاد فرانسه و ايالات متحده است فاتح عنوان قهرمانی تنيس جام شپارکاسن در شهر لايپزيگ در آلمان شده است.
ميسکينا که اميددار سوم برد نهايی در اين دوره مسابقات به شمار ميآمد ست اول را باخت ولی آنگاه نهايتاً با نتيجه ۶ـ۳، ۳ـ۶، ۳ـ۶ رقيب را مغلوب کرد.

اين پنجمين عنوان قهرمانی آناستاسيا خانم ۲۲ ساله و اهل شهر مسکو است که ضمناً تا کنون ۳ برد و ۲ باخت در برابر هنن هاردن دارد.
ميسکينا که در رده بندی جهانی زنان تنيس در مکان دهم قرار دارد، ماه پيش در دور يک چهارم نهايی تنيس آزاد ايالات متحده به اين حريف بلژيکی باخته بود .
آناستاسيا ميسکينای روس پس از آن به مسابقه فينال لايپزيگ رسيد که کيم کليستِرز از بلژيک، زن شماره يک جهان تنيس و اميددار نخست فتح اين دوره مسابقات، با پيچيدگی مچ پا در جريان مسابقه نيمه نهايی شان در روز شنبه از بازی دست کشيد.

XS
SM
MD
LG