لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

تيم ملی فوتبال زنان برزيل ۴ بر ۱ تيم نروژ را شکست داد - 2003-09-25


در ادامه مسابقات دور اول جام جهانی فوتبال زنان در آمريکا، تيم ملی برزيل با دو برد کنترل گروه خود (گروهB) را بدست گرفته است. در استاديوم آر اف کRFK شهر واشنگتن دی سی پايتخت ايالات متحده، چهار ستاره برزيلی هر کدام يکبار دروازه نروژ را فتح کردند و با نتيجه ۴ بر ۱ از سد تيم دوم فوتبال زنان جهان گذشتند و با ۲ برد، تيم اول گروه B شدند.

دانيلا و روزانا هر کدام يک گل در نيمه اول بازی بثمر رساندند، در حاليکه مارتا و کاتيا قهرمانان نيمه دوم مسابقه برای تيم برزيل بودند.

پائلو گونکالوس سرمربی تيم برزيل گفت: "تيم ما برای شکست دادن يکط از بهترين تيمهای فوتبال جهان می بايست بسيار خوب و با تکنيک بازی می کرد. تيم نروژ تيم بسيار قوی است. آنها در رده بندی تيمهای جهان مقام دوم را دارا هستند و به حق شايسته اين مقام می باشند. ما می بايست چند تغيير در شکل تيم برای اين مسابقه می داديم تا بتوانيم پيروز از ميدان خارج شويم."

اين بازی مانند مسابقه برگشت بين اين دو تيم که در جام جهانی ۱۹۹۹ برای مقام سومی رو در روی هم قرار گرفتند ، بود. در آن مسابقه بعد از اتمام وقت قانونی و نتيجه صفر به صفر، بازی به ضربات پنالتی کشيده شد که برزيل سر بلند و پيروز مقام سومی جام را از آن خود کرد.

در اين مسابقه تيم جوان برزيل کنترل بازی را در مقابل قهرمان المپيک ۲۰۰۰ (نروژ) در دست داشت. برزيل آخرين مسابقه از دور اول را در مقابل فرانسه به ميدان خواهد رفت.

در مسابقه دوم در استاديومRFK شهر واشنگتن دی سی، دو تيم فرانسه و کره جنوبی رودر روی هم قرار گرفتند. هر چند که اين مسابقه هيجان بازی بين برزيل و نروژ را نداشت، ولی هر دو تيم سعی در گرفتن امتياز اين بازی داشتند. نهايتا اين مارينت پيچون بازيکن فرانسه بود که در دقيقه ۸۴ تنها گل مسابقه را بثمر رساند. همين تک گل پيروزی را برای تيم فرانسه به ارمغان آورد. هر دو تيم در طول مسابقه شانس هايی برای گل زدن داشتند که نتوانستند از آنها بهره گيری کنند. بعد از ۲ بازی و ۲ باخت تيم کره جنوبی هيچ امتيازی بدست نياورده است.

XS
SM
MD
LG