لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۰

تيم ملی فوتبال زنان آلمان بدور يکچهارم نهايی جام جهانی راه يافت - 2003-09-25


تيمهای ملی فوتبال زنان آلمان و کانادا برندگان مسابقات جام جهانی از گروه C، که در شهر کلمبوس، ايالت اوهايو برگزار شد، بودند. بطور حتم تيم آلمان بعد از بردن دو مسابقه اول در دور اول اين جام و تفاضل گل ۳+ در هر بازی، قويترين تيم بين گروه C است.

تيم آلمان بعد از اينکه تيم کانادا را در روز شنبه با نتيجه ۴ بر يک شکست داده بود، تيم ژاپن را نيز با قدرت هر چه تمامتر با نتيجه ۳ بر صفر در هم شکست. برژيت پرينتس فوروارد تيم ملی آلمان، تيمش را در اين پيروزی عليه تيم ژاپن با زدن يک گل در هر نيمه رهبری کرد. وی در دقايق ۳۶ و ۶۶ گلهای خود را بثمر رساند. ساندرا مينرت بازيکن ديگر آلمان نيز در دقيقه ۲۳ صاحب يک گل شد.

کاپيتان تيم آلمان گفت: "هر چند که تيم ما بخوبی بازی در مقابل کانادا نبود، اما آن چه را که برای پيروزی لازم بود انجام داديم". وی افزود: "فکر می کنم که ژاپن تيم بسيار خوب و يکدستی دارد. آنها بسيار عالی بازی کردند و بارها ما را به دردسر انداختند. اما در آخر بازی اين ما بوديم که آنها را ۳ بر صفر برديم و اين نتيجه بازی است که برای ما اهميت دارد."

در مسابقه دوم در شهر کلمبوس دو تيم کانادا و آرژانتين که هر يک مسابقه اول خود را واگذار کرده بودند، بمصاف يکديگر شتافتند و اين تيم کانادا بود که با نتيجه ۳ بر صفر تيم آرژانتين را شکست داد.

در دقيقه ۱۹ بازی کاپيتان تيم کانادا شارمين هوپر، اولين گل تيمش را از روی نقطه پنالتی بثمر رساند و کريستين لاتم ۲ گل ديگر را برای تيم کانادا در دقايق ۷۹ و ۸۲ بدست آورد. سرمربی تيم کانادا ايون پِل رود گفت: " تا قبل از بثمر رسيدن دو گل در دقايق آخری مسابقه، اين بازی بطور برابر پيش می رفت و اين در روحيه ما اثر بدی گذاشته بود. بخصوص برای ما که در کنار زمين بوديم. ما مطمئنأ بسيار اميدوار بوديم که در نيمه اول به گلهای بيشتری دست يابيم تا با روحيه بهتر و اطمينان بيشتر به نيمه دوم برويم." وی اضافه کرد: "ما با از دست دادن شانسهای گل باعث ناراحتی بيشتر برای خود شديم. اين يک واقعيت است که اين يک بازی خيلی سخت برای ما بود."

با اين پيروزی تيم کانادا شانس رفتن به دور يکچهارم نهايی را زنده نگاه داشت. در گروه C دو تيم ژاپن و کانادا هر کدام دارای يک پيروزی و يک شکست می باشند. آنها روز شنبه آينده در مقابل يکديگر قرار می گيرند و برنده آن مسابقه بدور بعد راه می يابد.

تيم آلمان که قبلا در اين گروه مکان خود را در دور يکچهارم نهايی بدست آورده، آخرين مسابقه از اين دور را با تيم آرژانتين که بدون برد است برقرار خواهد کرد. نتيجه آن مسابقه اثری برای تيم آلمان ندارد.

XS
SM
MD
LG