لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

دولت ايران: تاسيسات اتمی ايران صرفا مقاصد صلح آميز دارد - 2003-09-25


کمال خرازی، وزير امور خارجه ايران می گويد ايران برنامه غنی سازی اورانيوم را رها نخواهد کرد چون به گفته وزير امور خارجه ايران اين برنامه تنها برای مقاصد غير نظامی است.

کمال خرازی، در حاشيه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نيويورک، در نشستی در مورد برنامه اتمی کشور خود به اظهار نظر پرداخت.

آقای خرازی زمانی به اظهار نظر می پردازد که مقامات ايران اعلام کرده اند با توجه به مهلتی که از طرف سازمان بين المللی انرژی اتمی برای ايران بمنظور امضاء پروتکل الحاقی تعيين شده است، از درجه و ميزان همکاريهای خود با سازمان خواهند کاست.

علی اکبر صالحی، نماينده ايران در سازمان بين المللی انرژی اتمی می گويد ايران بيش از آنکه سازمان بين المللی انرژی اتمی مقرر کرده است بمنظور نشان دادن شفافيت برنامه های خود با اين نهاد بين المللی همکاری می کرده است.

اما اکنون بدستور محمد خاتمی رئيس جمهوری ايران، تهران، منحصرا به همکاری با سازمان بين المللی انرژی اتمی تا حدی که مقرر گرديده است اکتفا خواهد کرد.

دولت آمريکا ايران را متهم کرده است که مخفيانه در صدد است اسلحه اتمی بسازد، اما دولت اسلامی ايران نيز مصرانه می گويد تاسيسات اتمی ايران صرفا مقاصد صلح آميز دارد.T

XS
SM
MD
LG