لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۴

پيروزی تيمهای فوتبال زنان آمريکا و برزيل در مسابقات جام جهانی - 2003-09-22


روزيکشنبه تيم ملی فوتبال زنان آمريکا در نخستين مسابقه اش در جام جهانی فوتبال زنان که امسال در خاک ايالات متحده برگذار میشود تیم ملی سوئد را با نتيجه ۳ بر ۱ مغلوب کرد، اين بازی در استاديوم آر اف کRFK، در شهر واشنگتن انجام شد.
ميا همMia Hamm، ستاره درخشان آمريکا، زمينه هر ۳ گل تيم خود را فراهم آورد و با اين برد تيم فوتبال زنان آمريکا که در رده بندی فدراسيون بين المللی فوتبال « فيفا» در مکان صدر جهانی است به خوبی کار دفاع از عنوان قهرمانی جام جهانی را که ۴ سال پيش کسب کرد آغاز کرد.

۲ بار بازيکنان آمريکايی روی ضربه های کرنر ميا هم دروازه تيم سوئد را گشودند، که يک بار در دقيقه ۳۵ سيندی پارلو با سر و بار ديگر شنون باکس در دقيقه ۷۷ بازی ـ او نيز با سر ـ گل زدند، اینها گل های دوّم و سوّم تيم آمريکا بود و پیش از آنها ميا هم گل اول آمريکائيان را نيز تدارک ديده بود. راه منتهی به گل نخست با کار عالی اَبی وامبک، فوروارد آمريکايی، با توپ شروع شد که دفاع سوئدی ها را در گوش راست به اصطلاح بولدوز کرد و توپ را در داخل محوّطه پنالتی به ميا هَم داد و ميا نيز آن را با هشياری عالی به کريستين ليلی سپرد و ليلی با يک شوت سهمگين ۱۵ متری با پای چپش دروازه رقيب را باز کرد، اين گل ۹۲ کريستين ليلی در پيراهن تيم ملی بود.

تنها گل سوئد، تيم رده ۵ جهان از ديد فيفا، در دقيقه ۵۸ بدست آمد، به اين ترتيب که هانا ليونگبرگ، ستاره عالی سوئد، يک سانتر بلند از گوش چپ روی دروازه آمريکا فرستاد و ويکتوريا سونسون، با سر توپ را از فراز دستهای بريانا سکوری، دروازه بان آمريکا، در تور دروازه جای داد.
در حدود ۳۵ هزار نفر از هواداران چهار تيمی که امروز بازی داشتند در استاديوم پایتخت آمريکا ناظر مسابقه بودند، ضمن اينکه صدها دختر جوان صورت های شان را سرخ و سفيد و آبی رنگ کرده بودند و پيراهن های تيم آمريکا را پوشيده بودند.

در مسابقه دوم امروز در استاديوم RFK، دو تيم برزيل و کره جنوبی از گروه B بديدار يکديگر رفتند. اين مسابقه با برتری هر چه تمامتر تيم برزيل در مقابل کره جنوبی با نتيجه ۳ بر صفر تمام شد.

چهار تيم گروه D مسابقات خود را روز يکشنبه در شهر لس انجلس برقرار کردند که روسيه با نتيجه ۲ بر يک از سد استراليا گذشت و تيم چين نيز يک بر هيچ از تيم غنا پيشی گرفت.

در روز اول اين مسابقات در گروه A کره شمالی، تيم نيجريه را ۳ بر صفر در شهر فيلادلفيا شکست داد و همچنين در همين شهر تيم نروژ از گروه B فرانسه را با نتيجه ۲ بر صفر پشت سر گذاشت.

گروه C ديدارهای خود را در شهر کلمبوس برگزار کرد. آلمان تيم کانادا را ۴ بر يک برد و در ميان شگفتی تيم ژاپن با قدرت بسيار تيم آرژانتين را ۶ بر هيچ شکست داد.

XS
SM
MD
LG